• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kiedyś zachwycał, dziś jest ruiną. Odwiedziliśmy nie-tak-stary hotel

Michał Sielski
29 maja 2023, godz. 07:00 
Opinie (235)

Hotel Murat w Redzie, a właściwie jego ruiny, to dziś stałe miejsce odwiedzin eksploratorów z Trójmiasta. Jeśli ktoś gościł lub bawił się tam na imprezie, będzie miał trudności z jego rozpoznaniem, choć upadłość ogłosił stosunkowo niedawno - w 2013 roku. Weszliśmy tam z kamerą.Byłaś/eś kiedyś w Hotelu Murat?

"Hotel "Murat***" dysponuje 57 pokojami 1, 2 i 3 osobowymi oraz 4 apartamentami przystosowanymi również dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę, telefon oraz telewizor. Hotelowa restauracja na 160 osób serwuje bogaty wybór dań kuchni polskiej i międzynarodowej. Goście codziennie mogą korzystać z baru - kawiarni mieszczącego 50 gości oraz Night Clubu." - tak zachęcał gości hotel na swojej stronie w czasach świetności.Już dawno one jednak minęły. Od 10 lat - gdy ogłoszono upadłość - hotel popada w ruinę. W żaden sposób nie zabezpieczona budowla na początku była rozkradana, a obecnie jest dewastowana. Nie ma już tam bowiem niczego, co można by rozmontować i spieniężyć.

Nie pojawiają się tu szabrownicy i złomiarze, za to żądna przygód młodzież i bezdomni są stałymi gośćmi. Podobnie jak eksploratorzy z Trójmiasta, którzy nagrywają tam filmy do swoich kanałów w mediach społecznościowych.Historia Hotelu MuratHotel Murat w czasach świetności. Hotel Murat w czasach świetności.
W Hotelu Murat, znajdującym się przy drodze nr 6 na wylocie z Redy, przez lata odbywały się wesela, studniówki czy zloty i rodzinne imprezy. W okolicy nie było za bardzo konkurencji, a gdy zaczęła powstawać, klientów było coraz mniej. Właściciele nie inwestowali w marketing, ani obiekt, więc przestał on przynosić zyski. W tle pojawiły się nieporozumienia rodzinne i ostatecznie w 2013 roku Hotel Murat ogłosił upadłość.

Nie odbyły się planowane imprezy, na które wpłacone zostały zaliczki. Budynek niszczał z dnia na dzień, był rozkradany przez złomiarzy. W 2019 roku odnaleziono w nim dokumenty księgowe, które przez sześć lat leżały w jednym z pokoi. Do dziś nie wiadomo czy i jakie dane wpadły w niepowołane ręce.

Najlepsze w Trójmieście
Ranking: Hotele

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (235)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane