• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jesienią utrudnienia w centrum Gdańska. Przebudowa ważnego skrzyżowania

Szymon Zięba
29 sierpnia 2022, godz. 07:00 
Przebudowa będzie się wiązała z utrudnieniami dla pasażerów i kierowców. Prace mają rozpocząć się jesienią. Przebudowa będzie się wiązała z utrudnieniami dla pasażerów i kierowców. Prace mają rozpocząć się jesienią.

Wielkimi krokami zbliża się remont skrzyżowania ulic Nowe Ogrody i 3 MajaMapka. Jego przebudowa ma zapobiec regularnemu zalewaniu tego miejsca po ulewnych deszczach. Remont będzie się jednak wiązał ze sporymi utrudnieniami zarówno dla kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej. Udało nam się ustalić, że uciążliwe prace rozpoczną się w listopadzie.Czy twoja droga do domu/pracy wydłuży się przez remont skrzyżowania?

Przypomnijmy: celem przebudowy będzie poprawa odprowadzenia wód deszczowych z tego miejsca. Ma to być osiągnięte poprzez wybudowanie podwójnego systemu odwodnienia wzdłuż i w poprzek ul. Nowe Ogrody i ul. 3 Maja.

Podczas intensywnych opadów ogromna ilość wody spływa bowiem do kanalizacji Potoku Siedleckiego, który nie jest w stanie jej przyjąć. Powoduje to m.in. utrudnienia komunikacyjne.

Początek prac w październiku, utrudnienia w listopadzieTeren inwestycji został już przekazany wykonawcy. Udało nam się ustalić, kiedy ruszą prace, które mocno wpłyną na sposób poruszania się zarówno zmotoryzowanych, jak i pasażerów komunikacji miejskiej po mieście.

  • W pierwszej połowie października rozpocząć ma się pierwszy etap inwestycji. Tu drogowcy zapowiadają, że ruch samochodowy i tramwajowy zostanie utrzymany, a zajęty zostanie chodnik.
  • W listopadzie planowane jest zajęcie chodnika i połowy jezdni ul. 3 Maja. Oznacza to, że przejazd w tym miejscu będzie ograniczony.

Ewa Parafjanowicz-Potuczko z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska podkreśla przy tym, że są to wstępne terminy, a szczegóły znane będą po uzyskaniu przez wykonawcę projektu tymczasowej organizacji ruchu.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, którego liderem jest firma Poleko Budownictwo. Koszt inwestycji to niecałe 7 mln zł. Koniec prac przewidziano na czerwiec 2023 r.

Tak wyglądała okolica Huciska po jednym z intensywnych deszczów. Film archiwalny.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (162)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane