Jestem wkurzona, ale to nie jest mój protest

Protesty nie tracą na sile. Czasem jednak trudno stwierdzić, czy ich uczestnicy występują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, czy może wykorzystują okazję, aby krytykować partię rządzącą za całokształt.
Protesty nie tracą na sile. Czasem jednak trudno stwierdzić, czy ich uczestnicy występują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, czy może wykorzystują okazję, aby krytykować partię rządzącą za całokształt. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji eutanatycznej zbulwersowała sporą część naszego społeczeństwa. Mnie również! Nie wyszłam jednak na ulicę protestować, jak zrobili to inni - mamy epidemię. I traktując ją poważnie, nie chciałam narażać siebie oraz swoich bliskich. Patrząc na to, co dzieje się podczas protestów, nie żałuję tej decyzji. Nie podpisuję się bowiem pod hasłami skandowanymi i widniejącymi na transparentach, a atakowanie Kościoła katolickiego - choć sama w ostatnim czasie z nim niespecjalnie sympatyzuję - uważam za działanie prymitywne - pisze Ewa Palińska.
Powiedzieć, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego mnie wzburzyła, to nie powiedzieć nic. W gronie znajomych użyłabym zapewne mocniejszego słowa, jak chociażby to, które stało się symbolem protestów. Wychodzę jednak z założenia, że w przestrzeni publicznej lepiej się takich słów wystrzegać - język mamy na tyle bogaty, że kulturalniejszy synonim się zawsze znajdzie.

Dlaczego w*********ć wybrzmiało najgłośniej? Hasła trwających protestówZobacz, jakie hasła mają protestujący na swoich transparentach

Aborcja sama w sobie wzbudza wiele kontrowersji. Bo gdzie przebiega granica między decydowaniem za siebie a pozbawianiem kogoś życia i - de facto - decydowaniem za niego? Czy płód to człowiek, czy może jedynie zlepek komórek? Każdy odpowiada sobie na to pytanie na własny sposób, w zgodzie z własnym sumieniem. I ja to przyjmuję do wiadomości, choć niejednokrotnie zdania nie podzielam.

Na to jednak, aby pozbawić kobiety spodziewające się dziecka poważnie i nieodwracalnie chorego możliwości decydowania o jego dalszym losie, mojej zgody nie ma. Pamiętam, jak sama byłam w ciąży i chciałam wykonać badanie prenatalne. Lekarz zapytał mnie wtedy, czy zastanawiałam się nad tym, jaką decyzję podejmę, jeśli wynik będzie niekorzystny. Chciałam wierzyć, że urodziłabym mimo wszystko, ale miałam świadomość tego, że jestem słaba i w konfrontacji z taką informacją mogę się złamać. Badania nie wykonałam. Pozwoliłam na to, żeby zadecydował los. I każda kobieta powinna mieć prawo w tej sytuacji sama zdecydować.

Dlaczego aborcja eutanatyczna, a nie eugeniczna - tłumaczy ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala na Zaspie.Przez chwilę rozważałam przyłączenie się do protestu, jednak po niedawnej rozmowie z doktorem Markiem Prusakowskim, specjalistą chorób zakaźnych leczącym chorych na COVID-19, zaczęłam traktować epidemię jeszcze poważniej, niż wcześniej. Zostałam w domu, a protestom przyglądałam się za pośrednictwem mediów. I mnie zmroziło, bo okazało się, że to wcale nie są protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Przesłanie jest zupełnie inne.

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego sprawiła, że przeciwnicy partii rządzącej pod pretekstem sprzeciwu zaczęli wylewać wszystkie swoje żale.
Kiedy wczoraj niechcący natknęłam się na demonstrację w centrum Gdańska, żadne ze skandowanych haseł nie odnosiło się do zakazu aborcji eutanatycznych. Domagano się natomiast rezygnacji partii rządzącej, manifestowano swoje wzburzenie czy deklarowano, że każda z pań ma prawo swobodnie gospodarować swoją macicą. Wszystko to okraszone siarczystymi wulgaryzmami. Momentami skandowano wyłącznie wulgarne hasła. I o ile byłam skłonna się zgodzić z tłumaczeniem aktywistek, że miłe już były i czas na ostrzejsze słowa, to w jaki sposób na zmianę decyzji TK ma wpłynąć skandowanie hasła "Krzysztof Bosak ma małego"?

Wiele skandowanych haseł nie ma związku z tematem protestu. Niektóre są wręcz absurdalne.Miejmy na uwadze, że choć protestują tłumy, większa część społeczeństwa siedzi w domach i się ze strajkiem kobiet nie identyfikuje. Z różnych względów. Nie brakuje też osób, które uważają decyzję TK za słuszną - spotkałam je podczas wczorajszego protestu. Pamiętajmy, że rząd, któremu protestujący każą wyp*******ć, został wybrany w demokratycznych wyborach. Tak zadecydowała większość społeczeństwa (mam na myśli większość głosujących - "absens carens" ). Słusznie czy nie - każdy niech odpowie sobie sam. Na tym polega demokracja, że decyduje większość, a skutki ponosimy wszyscy.

Atakowanie kościoła (i każdego innego miejsca kultu religijnego, niezależnie od wyznania) uważam za działanie prymitywne, więc był to kolejny argument, który utwierdził mnie w przekonaniu, że choć jestem przeciwna decyzji TK, to nie jest mój protest. Nie sympatyzuję ostatnio z Kościołem katolickim, ale widząc zło, jakiego niektórzy jego członkowie się dopuszczają, nie przymykam oczu na dobro, które jest zasługą innych. To nie Kościół katolicki zakazał aborcji eutanatycznych - żaden ksiądz nie zasiadał w TK. Wśród sędziów (a sądy mamy przecież niezawisłe) znalazły się zapewne osoby religijne, które być może kierowały się wiarą, ale nie była to odgórna decyzja kościoła.

Swoją drogą zawsze mnie zastanawia, dlaczego z taką werwą ateiści podchodzą do profanowania symboli religijnych, zamiast zwyczajnie je ignorować. Ja w latającego potwora spaghetti nie wierzę, więc nie widzę potrzeby, aby wyciągać rękę po cudzy durszlak. Ataki na Kościół tylko potwierdziły to, co napisałam wcześniej - przeciwnicy partii rządzącej wykorzystali okazję do swojej prywatnej walki o obalenie rządu, któremu udało się wygrać w wyborach.

Kibice: rozumiemy protesty, ale nie pozwolimy atakować kościołówWychodziłam z założenia, że na poważnym proteście będzie panowała poważna atmosfera, a trafiłam wczoraj na koronaparty. Mnóstwo roześmianych nastolatków, tańczących do muzyki z głośnika, przekrzykiwało się podczas skandowania wulgarnych haseł. Dystans? Jaki dystans! W takim tłumie nie ma o tym mowy.

Protesty w czasie COVID-19. Czytelnik zgłasza nas na policjęSłużby porządkowe nie podejmują interwencji, bo tłum jest tak nakręcony, że policjanci zostaliby zlinczowani. Potulnie dają upomnienia, bo więcej zrobić nie są w stanie. Fajnie? No nie za bardzo. Mamy na ulicach kilkadziesiąt tysięcy zamaskowanych osób, które mogą robić, co chcą, i których w razie draki nawet nie da się zidentyfikować - wczoraj race i petardy strzelały gdzie popadnie. Podczas imprez masowych panuje zakaz zasłaniania twarzy właśnie dlatego, żeby można ludzi zidentyfikować. Obecnie panuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Jeśli wydarzy się jakaś tragedia, trudno będzie kogokolwiek pociągnąć do odpowiedzialności, bo nawet miejski monitoring może okazać się bezużyteczny, jeśli ktoś ma zakrytą twarz. Do tego jeszcze chaos komunikacyjny, który paraliżuje całe Trójmiasto.

Zachowanie policji podczas ulicznych protestówCzy w XXI wieku jedyne, co potrafimy zrobić, to wyjść na ulicę i wykrzykiwać pozbawione sensu oraz niezwiązane z przesłaniem protestu hasła? I to w trakcie epidemii, wiedząc, że mamy totalnie niewydolną ochronę zdrowia? Wśród protestujących są wybitni przedstawiciele różnych specjalności - prawnicy, ekonomiści, lekarze, dziennikarze. Naprawę nie są w stanie pomóc inaczej?

Znajdujemy się w patowej sytuacji, bo społeczeństwo jest podzielone na pół i nieważne, jaki byłby wynik wyborów, druga połowa byłaby niezadowolona. Czy tak trudno choć raz się zjednoczyć i walczyć o wspólną sprawę, a nie przy jej okazji prać wszystkie polityczne brudy?

Gdyby tak się stało i protestowano by wyłącznie przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, ten protest byłby też moim i chętnie bym się w niego włączyła (bez wychodzenia na ulice oczywiście - epidemia). Mimo że jestem chrześcijanką, przeciwniczką aborcji na życzenie i nie skanduję na ulicy "***** ***", choć patrząc na to, co wyprawia partia rządząca, mam ochotę wyć.

Opinie (1104) ponad 100 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • dość mam już hałasów, smrodu spalin, i korków (90)

  jedzcie protestować do Warszawy

  • 780 464

  • Gimbaza nie zdąży wrócić na kolejne lekcje na drugi dzien. (43)

   Maja zakaz wychodzenia przed 16 bez dorosłych, a dorośli nienchca z nimi isc na ten cyrk

   • 76 38

   • ortografia (4)

    Uczcie się, uczcie się , uczcie się, jak mawiał wódz

    • 12 5

    • My lewacy sterowani z Moskwy prosimy młodzież żeby wytrzymała trzy lata na ulicy (3)

     Później my dojdziemy do władzy a wam podziękujemy

     • 6 6

     • (1)

      Napisz kim jesteś? Kato-talibem czy Kato-lewakiem?

      • 4 1

      • twoim koszmarem

       • 2 0

     • My prawaki i trolle dostajemy przelewy w rublach ciekawe czemu?

      • 2 0

   • Na szczęście w Warszawie pod domem kartofla też jest głośno :) (30)

    • 45 28

    • Wulgarne szczeniaki (29)

     Przeklinająca masa . Bijącą księży i niszcząca pomniki Polaków . Kim wy jesteście gnoje ?

     • 57 50

     • (20)

      Te wulgarne szczeniaki walczą o to by stary kurdupel nie wprowadził dyktatury. Ciebie też to dotyczy. Bardzo dobrze że nie przebierają w słowach. Grzecznie już bylo

      • 47 49

      • ale niszczenie budynków i pomników to po co? (18)

       • 45 6

       • (10)

        Te klika gryzdołów jest już zmazane. Dużo mniej niż po jakimś meczu i tak. ***** PiS. I konfę też.

        • 10 28

       • on (5)

        Jeszcze nie widziałem by ktoś po jakich meczach malował coś po pomnikach i zabytkach.

        • 27 6

       • No tak, pokolenie imbecyli (2)

        Czegoś nie widziałem, to tego nie ma. A uliczne graffiti widziałeś? Czy jesteś ciemny?

        • 5 4

       • Już nie tłumacz tej dziczy , wiemy kim jesteście i Polacy będą pamiętać

        • 5 6

       • To plaskoziemcy pokolenie PZPR!

        • 0 0

       • Tylko ruska nienawiść może niszczyć polskie narodowe pomniki

        Powstanie warszawskie , Reagan Papież , wszystko to czego ruskie nienawidzą . Wiemy kim jesteście

        • 9 4

       • A ja widziałem.

        • 1 1

       • Pobity ksiądz ugodzony nożem chłopak ? (3)

        To też już wyczyszczone ?

        • 8 2

       • Bzura

        Bzura. Nikogo nie ugodzili. Policja sprawdza monitoring w kwestii rzekomego ugodzenia nożem . Na chwilę obecną nie zostalo to potwierdzone . Co do księdza to ksiądz, wybiegł z bronią w ręku i jest prowadzone przeciw niemu dochodzenie. Proszę nie powtarzać bzdury za TV1.

        • 6 2

       • Durniu ty zaatakowany chłopak wracał z protestu.

        • 3 1

       • Ksiądz z dubeltówką ?

        Ok ?

        • 0 0

       • (2)

        Nad wściekłym tłumem nikt nie zapanuje, pretensje na Nowogrodzką bo tam jest źródło i przyczyna rewolucji.

        • 13 8

       • Tłum raczej spokojny , nie widziałem dziczy , ale nożem został raniony chłopak , został pobity ksiądz i chlopak ma rozciętą głow (1)

        • 5 1

       • Księdza "pobił" jakiś dres wyklęty, ale tego nawet nie wiadomo, bo nie ma zgłoszenia.

        • 4 4

       • (2)

        To oczywiście była głupota i wybryki chuligańskie, które nie powinny mieć miejsca a sprawcy powinni ponieść karę. Na szczęście to są jednostkowe przypadki i chyba obecnie już się nie zdarzają. W dużej grupie ludzi zawsze się znajdą jacyś durni zadymiarze. Protest TAK, wandalizm i agresja NIE.

        • 13 8

       • To te dzieciaki zrobiły

        • 3 3

       • Jesli to

        były jednostkowe przypadki. Czemu większość nie przeszkodziła im tego robić? Nie rób z siebie głupszej niż jesteś. Widziałem te napisy na kartonach 99% to rynsztok i patologia.

        • 1 0

       • Jak graficiarz niszczy to sztuka uliczna

        a jak tak to wandalizm, nie?

        • 3 2

      • To ty zwykła k jesteś

       • 1 2

     • Olbrzymia część to elektorat PiS a prawie wszyscy to katolicy wkurzeni na rządzących i na kler katolicy.. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania ...służę .

      • 8 15

     • Wyluzuj przyjacielu, bo Ci gumka w majtach trzaśnie (5)

      I nie kłam. Księdza nikt jak dotąd nie pobił.

      • 11 13

      • (1)

       Kłamiesz albo nie wiesz .Poszukaj w necie .

       • 11 3

       • NET

        haha "Poszukaj w necie" hahah :D Internet prawde Ci powie, na jutubie mówili. w wikipedii znajdziesz :D
        O losie....

        • 0 1

      • Na stacji benzynowej został pobity a później katowany był w sklepie w którym się schował (2)

       W rosyjskim TVNie nie mówili lewakom ?

       • 4 8

       • Katowany? Ostro. Kogoś z przekazem w TVP poniosło. Dziwnym trafem nikt tego nie zgłosił/

        • 4 5

       • TVN jest amerykański,

        • 0 0

     • To te dzieci które były ofiarami księży pedofili i których PIS piętnuje.

      • 2 0

   • W Moskwie szampana otwierają (2)

    • 22 6

    • (1)

     otworzyli słuchając wolfgangowej

     • 15 3

     • Wczesniej to samo

      mówił Zoll i Rzeplinski. Kto wtedy otwierał? Towarzystwo czekało na hasło do rebelii.To nie chodziło o werdykt i kobiety.

      • 0 0

   • (2)

    Protest to zdziczenie prowadzona na smyczy opozycji i tych wszystkich których PiS oderwał od koryta.

    • 4 5

    • Tak, bo wszystkie kobiety w Polsce są tak bogate

     Że nie muszą pracować i stać je na wszystko. Won stąd pisowski trollu.

     • 5 5

    • Pis przy korycie

     Autor dostał 500 posadkę od PiS u ?

     • 0 0

   • Cyrkiem to jesteś Ty

    Nie pasuje - droga wolna. Nie będą nami rządzić fundamentaliści.

    • 5 1

  • To ci sami, którzy krzeczą Stop Smog! (2)

   Za lewactwem nie nadążysz

   • 67 34

   • I bronili Sądow ? Pedofilii w sądzie .

    • 18 10

   • A później wracajcie i zarazajcie swoich głupich rodziców , dziadków i znajomych

    • 21 13

  • Z tym się zgodzę. W Trójmieście nikogo nie trzeba przekonywać... (6)

   ... za to sensowniej faktycznie potrąbić i podemonstrować z taką intensywnością pod domami czołowych aparatczyków PiS. Ja jestem za protestem, ale jak mi robili kolejne rundy pod domem (ten pieszy protest jeszcze był do zniesienia, gorzej jak banda niewyżytych gamoni za kółkiem trąbiła jakby ulica była zatarasowana), to (zwłaszcza po 21) zacząłem się już zastanawiać czy czasem nie zadzwonić na policję i oficjalnie nie zażądać zapewnienia ciszy w godzinach bądź co bądź późnowieczornych graniczących z nocnymi.

   • 58 16

   • W Trójmieście studenci którzy przyjechali na studia z wiosek wokół miasta są najbardziej aktywni

    • 30 13

   • (1)

    Hehehehehe godz 21, to sobie możesz dzwonić jehehehe chcesz czekać w ciszy aż kurduoel powie ci co możesz A co nie?

    • 11 21

    • zaklocanie

     Nie wiem czy wiesz, ale zakłócanie spokoju można zgłosić o każdej porze... nie musi to byc po 22. Nie udawaj mądrzejszego niż jesteś, bo to niezdrowe ;)

     • 2 1

   • (2)

    Jasne, lepiej niz walczyć o swoje prawa to się wyspać. To jest najważniejsze, bez dwóch zdań. Istota strajku nie jest dokuczenie Kaczyńskiemu hałasem, tylko blokowanie miast, celem przykucia uwagi, władz i wymuszenia zmian. Tego raczej nie da się zrobić w ciszy, leżąc pod kocykiem.

    • 9 7

    • Zaczynamy widzieć ile nas jest. A jest sporo.

     • 4 3

    • sen

     Sen jest najważniejszy jeżeli chce sie zachować zdrowie fizyczne a zwłaszcza psychiczne. I tak jest ciężko w tych czasach, a teraz na dodatek jeszcze wyspać się nie można :/

     • 1 1

  • (1)

   tak jest wypitalać

   • 16 5

   • Komuno wróć! No i wróciła. Ein Volk, ein Reich , ein Fuhrer

    • 9 9

  • Protest (12)

   Oby dalej sobie protestujcie...nikt kobietom nie dal nic za darmo 1918 musiały same sobie wywalczyć prawa wyborcze

   • 22 16

   • tylko co da łażenie w kółko po centrum Gdyni po południu albo wieczorna imprezka we Wrzeszczu?? (11)

    politycy z domów albo z Warszawy patrzą na to i się śmieją. Protestować należy pod domami polityków, pod biurami poselskimi ale w godzinach ich pracy, pod sejmem, tak żeby protesty utrudniały im życie a nie wszystkim na około tylko nie politykom! I to polityków z obu opcji żeby jednych zmotywować do działania a drugim pokazać, że nie mają poparcia narodu. Blokowanie miast w godzinach szczytu doprowadzi jedynie do spadku poparcia społecznego protestu i znowu podzieli społeczeństwo.

    • 19 2

    • (7)

     właśnie widzę jak się smieją, tak się śmieją, że kopary im opadły, że główne hasło "piekło kobiet" przerodziło się przez protestujące spłeczeństwo w ***** *** juz widzę jak pis się cieszy hahaha raczej nie wie co zrobić bo traci władzę

     • 7 12

     • pis doskonale wie, że na kolejną kadencję po pandemii nie ma szans (5)

      więc teraz, zgodnie z planem, naród się zajął aborcją i daje się pięknie napuszczać na siebie a oni kręcą wały o jakich nam się nie śniło żeby się napaść na kilka kolejnych lat w opozycji. Nic im nie opadło, wszystko idzie zgodnie z planem. Opozycja z kolei chętnie bierze udział w tym napuszczaniu ludzi na siebie (patrz ukierunkowanie protestów właśnie na uprzykrzanie życia zwykłym ludziom a nie politykom) bo tez w tym momencie napycha kieszenie i jeszcze się cieszy , że będzie miała wymówkę na lata swojego rządzenia "Polki i Polacy, przez ostatnie 8 lat pis kradł więcej".

      • 4 7

      • Zboczenie to jest to co lubisz (2)

       • 9 3

       • głosuj na złodziei

        • 1 4

       • nie karmić trola.

        • 0 0

      • Następny (1)

       Skąd wiesz jak będzie, skąd wiesz co siedzi w głowach tych ludzi. To jest utrata kontroli, wiesz że w polityce to też się zdarza?

       • 0 2

       • kontrola

        tylko ze pis nadal ta kontrole ma, oni przewidzieli i zaplanowali wszystko. wiedzieli ze będą protesty, wiedzieli zeby protestujących napuścić na kościoły, wiedzieli zeby tych kościołów bronic i wiedza ze dzieki temu nadal beda mieli poparcie, bo koscioly kocha z 80% spoleczenstwa. A chołota nadal myśli ze coś ugrała... smutne

        • 0 1

     • I niech straci

      Najgorsza partia i sprzedawczyki za 500+ idźcie w cholerę

      • 2 3

    • Już doprowadziło.

     • 0 0

    • Podzielił to PIS (1)

     Od nazywania ludzi drugim sortem po szczucie na różne środowiska, których nie lubi. I tak codziennie stoisz w korku.

     • 3 4

     • Tylko to nie pis chodzi

      z wulgarnymi tekstami i jego zwolennicy , nie dewastuje biur lewicy i PO. Przestań kłamać i robić z ludzi durni.

      • 1 0

  • (1)

   no pewnie, a kiedy protestowała Solidarność (ta prawdziwa, nie ta dudowa) to też zakłócali spokój i brzydko się zachowywali. Dopiero jak zwyciężyli to się okazało, że też jesteś "zasłużonym dla walki i sprawy" bohaterem. Pełno takich bohaterów chodzi teraz po Polsce. A niektórzy to nawet walczyli z komuną ale bolszewia im nie przeszkadza, bo dała po pięćset

   • 17 13

   • Kiedys nie bylo

    wyborów wolnych. Więc innej opcji nie było.Teraz wystarczy wygrać. Prawdziwa Solidarność to był poziom. Nie dewastowali kościołów bo dawały schronienia a wielu księży zginęło z rąk SB. UB by to wszystko wykorzystała żeby skompromitować ruch. Nie porównuj z nimi tej patologii z wulgarnymi haslami j***** *** czy kaczor Ch** zresztą pisane -czasem z paroma bykami - bo ubliżasz tym ludziom

    • 1 0

  • (1)

   Wytrzymaj jeszcze dzień, dwa, kaczka wprowadzi czołgi na ulice, nikt z domu nie wyjdzie a jak wyjdzie do go zaraz na dołek odwiozą za nie przestrzeganie stanu wyjątkowego

   • 8 10

   • moment wyprowadzenia wojska przeciwko narodowi będzie początkiem upadku tego rządu.

    • 1 1

  • Tak jest, protestujcie na twitterze i bądźcie wkurzeni w domu. Na pewno to coś zmieni!

   • 7 8

  • W Warszawie też protestują . Chcesz ciszy i spokoju jedź w Bieszczady.

   • 6 14

  • (7)

   Właśnie o to chodzi, ze nie ma być wygodnie. Podczas strajków i protestów nikomu nie jest wygodnie. To są ostatnie pokojowe argumenty ludzi, którym odbiera się prawa, których się nie słucha. Stoczniowcy 40 lat temu też nie znajdowali jakiejś perwersyjnej przyjemności w spaniu na styropianie, zamiast w domu, ale robili to, ponieważ inne działania nie skutkowały. Obecna władza przez ostatnie lata dobitnie i wielokrotnie pokazywała, ze obywateli nie idących zgodnie z linią partii ma w poważaniu. Mieli dużo czasu na dyskusje w sejmie i poza nim, były setki możliwości, nie wykorzystali żadnej. Ludzie już długo nadstawiali drugi policzek. Skończyło się. Wygodnie już było

   • 7 9

   • rąbac Was (4)

    • 4 4

    • (1)

     No cóż jak widać covid atakuje również umysł . W jednym zgoda ani PO ani PiS a z pewnością nie na faszystów.

     • 3 3

     • Masz rację, obeność na protestach wcale nie świadczy o poparciu dla PO czy innej parti. Zwłaszcza że PO teraz śpi, a też powinni wyciągać lekcje z tego co się dzieje.

      • 2 0

    • rąbać Ciebie

     • 2 1

    • takim językiem posługują się dzisiaj PISowcy.. więc marny blef. Trolu.

     • 0 0

   • zostaw w spokoju stoczniowców,

    nie masz pojęcia dzieciaku jak wtedy było i o co walczyliśmy.

    • 2 0

   • Nie kompromituj sie

    i nie porównuj tej wulgarnej tłuszczy z stoczniowcami

    • 2 0

  • "dość mam już hałasów, smrodu spalin, i korków"

   NO cóż to się wyprowadź z miasta bo innego wyjścia nie ma !

   • 5 7

  • Trzeba było nie głosować na PIS

   To Twoja wina, że jest jak jest. Coś nie pasuje to **************

   • 5 5

  • dokąd

   A może ty się gdzieś przenieś (do lasu ? - nie szkoda zaśmiecać)

   • 1 1

  • czy warszawskie szambo nadal płynie wisłą do bałtyku? (1)

   • 4 1

   • Po całym kraju rozlewa się szambo z Woronicza jeśli o to pytasz.

    • 3 2

  • pojedziemy, bez obaw.

   daj czas na zorganizowanie się.

   • 0 0

  • A Ty poczekaj aż Ci pis zabierze wszytko -poza tvpinfo

   • 0 0

 • Miarka się przebrała, mam nadzieję że połowa Polaków przejrzała na oczy (51)

  Że tak naprawdę głosowała na komunistów, którzy o ironio weszli do Sejmu na hasłach walki z postkomuną

  • 773 263

  • Znając działania Partii rządzącej (15)

   ludzie przejżeli na oczy podczas drugiej tury wyborów, ale swoimi sposobami dzialania Jarek i jego drużyna na pewno ubarwiła wynik końcowy w sposób w który zrobił to Łukaszenko

   • 29 59

   • Nie miej złudzeń: pewnie ubarwili, ale na kilka procent, wynik był prawie na styk.

    Trzask też mógł to rozegrać lepiej, wyniki były zbliżone, a to znaczy że prawie połowa głosujących była i tak za Maliniakiem i Jarozbawem Pińcet Plus, a 30 procent miało wy...ne na wszystko. Im można podziękować, ale też zawdzięczamy to temu że nie znalazł się żaden neutralny, apolityczny kandydat, który skuteczniej od przedstawiciela PO pociągnąłby za sobą ludzi. Bo z apolitycznym autorytetem Maliniak nie miałby cienia szansy.

    • 14 25

   • Szczeniaki wulgarne wystawiają świadectwo swoim rodzicom (12)

    Antypolacy , biją księży , niszczą pomniki

    • 48 26

    • Nie ma zgody na takie wulgarne zachowania , nie wstyd wam z tymi wulgaryzmami? (3)

     • 24 13

     • Jak to powiedział klasyk "spie**zaj dziadu". (2)

      Dość kraju w którym ustawy uchwala się o 3 nad ranem, bo dyktator lubi pospać.

      • 10 10

      • Nie widzisz różnicy?

       • 1 1

      • To "Notariusz" podpisuje :D

       • 1 2

    • (5)

     Biją księży hehehehehehehe bo padnę że śmiechu. Ksiądz to normalny człowiek. Właśnie to jest ciemnogród, zostaw bo to ksiądz. A oni robią co chcą. Spaślaki myślą że są nadludzmi. Za każde dziecko które skrzywdził należy im się 10 razy mocnej!!!!!!

     • 27 16

     • oni skrzywdzili mniej dzieci niż wy

      • 4 8

     • (3)

      Co się więc należy kobiecie, która skrzywdziła dziecko?
      I czy każdej kobiecie, jeśli nawet nie ona je skrzywdziła?

      • 2 0

      • A w jaki sposób je skrzywdziła? (2)

       Bo jak na razie, to ten "wyrok" bezpośrednio spowoduje śmierć kilkuset kobiet.

       • 2 3

       • (1)

        Nie piernicz. Poczytaj ustawę. Dziecko trzeba usunąć przy zagrożenia życiu matki.

        • 3 0

       • Krótkowzroczność

        98 % aborcji jest przeprowadzane ze względu na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Kobieta jest zmuszana do donoszenia martwego dziecka w łonie i porodu albo oglądania śmierci malutkiego dziecka
        Proszę przeczytaj dokładnie jak są konsekwencje. Dodatkowo jeśli jakimś cudem dziecko przeżyje może zostać skazane na całe życie cierpienia i terapii. Często takie terapie kosztują miliony a PIS ma to głęboko tam gdzie słońce nie dochodzi. Często zdarza się iż dzieci są mordowane albo zostawiane na śmietniku albo do domu dziecka gdzie nie jest im łatwo. Tam tez się zdarza przemoc i wykorzystywanie. Logicznie patrząc zmuszane jesteśmy do rodzenia i to PIS interesuje ale co po narodzinach to już nieistotne. Najlepiej skazać wszystko dookoła na cierpienie krzywdę gehennę w myśl zasady. Gdzie podział się zwykle ludzkie współczucie, empatia i wolność.
        Jeśli nie chcesz aborcji twój wybór ale nie zabieraj mi mojego wyboru!! moje ciało mój wybór.

        • 2 3

    • Gwałcą zakonnice i wychwalają Hitlera bo to dzieci tych Niemców

     Którzy nie zostali zesłania z Wolnego miasta Gdańsk xD

     • 7 4

    • Czyli strajkująca Solidarność to też antypolacy byli?

     • 3 2

   • Mam nadzieję że wytrzymacie trzy lata na ulicy i i 900 dni będziecie przeciwko

    Nie poddawajcie się my komuniści już nie mamy innych pomysłów , a wy jesteście naiwni i łatwo was zmanipulować. Prosimy wytrzymacie . My w ciepłych gabinetach wam kibicujemy

    • 21 8

  • Najlepszy jest towarzysz Piotrowicz tańczący z różańcem w dłoni na urodzinach radia maryja . (4)

   Nawet takie widoki do nich nie przemawiają bo jarozbaw dał pińcet.

   • 45 20

   • A co ma do tego "pińcet"? (1)

    Przecież schetyna obiecał więcej i przerżnął wybory. Jesteś na bakier z logiką.

    • 27 13

    • Przez pomyłkę wcisnąłem "nie"
     Pozdrawiam

     • 3 0

   • Tusk prosi żebyście trzy lata tak wytrzymali (1)

    Codziennie na dworzu do 2023 . Dacie radę towarzysze?

    • 19 7

    • Dzięki temu Tusk dostanie...

     ... Nową, dobrze płatną posadę?

     • 15 8

  • Rychło w czas jak PiSiorom kadencja kończy się za 3 lata, a Maliniakowi za 4,5... (4)

   • 8 13

   • Macie zapłon lewacka maso (3)

    • 14 9

    • Obudzili się , tępy zawsze będzie tępy (2)

     • 12 5

     • Proszę wytrzymacie trzy lata na ulicy . (1)

      My lewica potomkowie komunistów wam kibicujemy z ciepłych gabinetów .

      • 13 7

      • Jakiś boomer Wam te hasła pisze?

       To też jest jeden z powodów dla których są protesty.

       Dość przepychanek leśnych dziadków o to, kto był komunistą, a kto nie.
       Był czas żeby to rozliczyć, nie zrobiliście tego, więc nie mieszajcie w ten bałagan naszego pokolenia.

       • 3 1

  • Za komunistów była aborcja na życzenie. (3)

   Ty stoisz po stronie komuny.

   • 29 16

   • Za hitlerowców też. (2)

    • 13 6

    • Hitlerowcy zabronili aborcji , wykonywali ją tylko na chorych jednostakach tak jak wy tego chcecie. (1)

     Doucz się trochę np. o Lebensborn i się zastanów jak to się ma do aborcji na życzenie, jeśli umiesz dedukować , a nie powtarzać bzdury.

     • 4 4

     • Zabronili w Reichu, na terenach okupowanych propagowali.

      Sam się doucz.

      • 4 0

  • To chyba wina głosujących, że głosowali na durniów, a nie wybranych, że dali się wybrać? Demonstruj przeciwko głosującym! (3)

   • 7 11

   • Co nie znaczy

    że mogą podejmować durne decyzje, których konsekwencje odczuwają wszyscy

    • 7 3

   • Jeszcze trzy lata na ulicy . Bądźcie dzielni , tępa maso . Komuniści nie mają innych pomysłów . Liczą na was w Moskwie

    • 11 4

   • Dostali 66% czy nie?

    Skoro nie, to takiej decyzji podjąć nie mogli. Koniec i kropka.

    • 0 2

  • Nie myl pojęć!!! (4)

   Przeczytaj to co napisałeś jeszcze raz... jakich komunistów? Eugenika i eutanazja stosowane była właśnie przez komunistów i nazistów. Przez tych ostatnich nie tylko ze względu na upośledzenie potomstwa własnych obywateli, ale także wszystkich zbroczonych nie aryjską krwią (np. żydów).

   "14 lipca 1934 roku przyjęto w III Rzeszy ustawę o zapobieganiu narodzin potomstwa obciążonego chorobą dziedziczną. Przymusowa sterylizacja objęła setki tysięcy ludzi."

   Wybierając PiS najbardziej nabrali się prawicowcy, konserwatyści a także wolnościowcy - tu tym PiS zaserwował niespodziankę. PiS to partia socjalistyczna.

   Kwesta ustawy zabraniającej aborcji to niestety gorący ziemniak które kolejne rządy wszystkich ugrupowań przerzucały pomiędzy sobą. Nikt nie zaproponował zgodnego z prawem rozwiązania, które zamknęłoby temat.

   TK zweryfikował ustawę poprawnie, bo niestety jest niezgodna z Konstytucją RP. Wszelakie próby hamowania publikowania wyroku TK czy też blokowania zapytań do TK to łamanie podstawowych wartości demokracji, a przecież o to do ch***y nam chodzi? A może nie, a może mamy naginać sobie TK jak to robiły kolejne rządy byleby ustawy nam służyły, wtedy jest demokracja. Czego my w końcu chcemy jako obywatele? Chcecie prawa, to niestety jest ono ślepe.

   Ponadto, ustawa nie jest autorstwa PiS, a w TK chyba nie zasiadają klechy? Protesty to już nie walka o ustawę tylko coś na miarę demolki a'la BLM za Oceanem. Byleby się lać, a o co? A kogo to już obchodzi...

   Mama nadzieję że zapamiętacie to przed kolejnymi wyborami i sprawdzicie w końcu swoich kandydatów czy ugrupowanie. Bo to jest demokracja, niestety dla niektórych bo chcieliby inaczej. Mnie się wiele rzeczy nie podoba, co mam zrobić, iść podpalić coś? To już nie jest demokracja tylko anarchia, a anarchia prowadzi tylko do zniszczenia. Po niej już nie ma nic, nie będzie króla na białym koniu, będą partie, partyjki, masa ugrupowań, każdy będzie ciągnął w swoją stronę. Będzie bardzo trudno uformować stabilny rząd.

   • 23 10

   • I nawet nie wie. że konstytucję napisali komuniści z kawchem na czele. (1)

    A Trybynał Konstytucyjny pod wodzą rzeplińskiego orzekł to samo co aktualny.
    A wystarczyło zmienić zapis w konstytucji i po sprawie. Dlaczego opozycja tego nie zrobiła za swoich rządów?

    • 22 4

    • Komuniści napisali Konstytucję a dziś chcą zmienić zapisy ?

     • 9 2

   • (1)

    A Kaczyński jak Hitler wprowadza rzady autorytarne, zabiera wolność, a Polska to jego prywatny płac zabaw. Hitler nienawidziła Żydów tak jak Kaczyński nienawidzi ateistów i agnostyków i wszystkich innnych po za osobami podporządkowanymi w pełni, którzy wykonują polecenia i absolutnie ślepo podążają tylko i wyłącznie jego tokiem myślenia.

    • 3 3

    • na pewno rozumiesz to, co czytasz?

     Ale co to ma wspólnego z jego wypowiedzią?

     • 0 0

  • Jakieś 20%

   • 1 2

  • Amen !!!

   • 1 1

  • PIS zarzuca innym to co sam robi. Chcesz wiedzieć co mają na sumieniu? Wystarczy posłuchać o co oskarżają.

   • 3 3

  • Przecież te demonstracje chcą wprowadzenia kraju rad

   Śmieszne - że ktoś idzie na demonstrację bojówek skrajnej lewicy komunistycznej, myśląc, że idzie protestować przeciwko post-komunie. Przez moment można było w mediach odnaleźć postulaty Strajku Kobiet, szybko je zakopano pod innymi informacjami, były tak niedorzeczne. Generalnie żądania dotyczyły bezwarunkowego oddania władzy, likwidacji wszystkich instytucji i stworzenia rad zarządzających. W kwestii aborcji - bez limitów, finansowana przez państwo.

   • 18 10