Fakty i opinie

stat

Kryminalne love story. Zakochani zatrzymani

32-latek był już wcześniej karany, siedział też w więzieniu.
32-latek był już wcześniej karany, siedział też w więzieniu. fot. policja

Historia jak z filmu: ona - 20 lat, z dobrego domu, ale spragniona przygód. On - 32-letni recydywista. Zapewnił jej przygody. Razem okradli sklep i mieszkanie, które wynajmowali. Razem też trafili za kratki. On dodatkowo odpowie jeszcze za inne włamanie do sklepu oraz jazdę samochodem po narkotykach.Zdarzyło ci się zrobić coś złego za namową bliskiej osoby?

tak

25%

nie

75%
Kilka dni temu sopoccy policjanci dostali informację o kradzieży papierosów i gotówki z jednego z sopockich sklepów. Kiedy przeanalizowali dokładnie zapisy monitoringu i przepytali świadków, to ustalili, że za kradzież odpowiada para: mężczyzna i kobieta.

Działając wspólnie, nawzajem się chroniąc i ostrzegając, wykorzystali oni nieuwagę pracowników sklepu i ukradli kartony z papierosami warte 2 tys. zł, weszli także na zaplecze, włamali się do sejfu i zabrali z niego kolejny tysiąc złotych.

Dość szybko policjantom udało się ustalić, że poszukiwany mężczyzna to 32-letni recydywista. Rozpoczęto jego poszukiwania... a on w tym czasie sam wpadł w ręce policjantów, tyle że z drogówki.

Z samochodu wydobywał się zapach marihuanyNa początku tygodnia, podczas wieczornej kontroli aut, policjanci zatrzymali na al. Niepodległości mercedesa. Zanim zorientowali się, że za kierownicą siedzi poszukiwany za kradzież, poczuli wydobywający się z auta charakterystyczny słodkawy zapach marihuany.

Kierowca faktycznie prowadził po narkotykach, nie miał też prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że poszukiwany jest nie tylko w związku z kradzieżą w sopockim sklepie, ale także włamaniem do sklepu z telefonami w Kartuzach oraz innymi przestępstwami dokonanymi na terenie Gdańska.

Póki go nie poznała, nie wchodziła w konflikty z prawemNastępnego dnia zatrzymano też 20-letnią dziewczynę mężczyzny - wcześniej niekaraną, pochodzącą z normalnej rodziny, przed poznaniem nowego chłopaka cieszącą się raczej dobrą opinią. Okazało się, że nie tylko pomogła mu podczas włamania do sklepu, ale też wspólnie z nim okradła mieszkanie, które oboje wynajmowali w Sopocie.

- Sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów. Następnie zostali doprowadzeni do prokuratury na dalsze czynności procesowe. W czwartek podejrzani trafili przed oblicze sędziego, który przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Policjanci twierdzą, że sprawa jest rozwojowa i możliwe, że para ma na koncie znacznie więcej kradzieży. Mężczyzna był już wcześniej karany, siedział też w więzieniu za kradzieże. Teraz będzie więc odpowiadać przed sądem jako recydywista.

Opinie (133) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.