• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kto najczęściej umiera na COVID-19?

ws
3 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Od początku pandemii koronawirusa na chorobę COVID-19 zmarło w Polsce 37 476 osób (dane na 2.02.2021 r.). Od początku pandemii koronawirusa na chorobę COVID-19 zmarło w Polsce 37 476 osób (dane na 2.02.2021 r.).

Najczęściej na COVID-19 umierają osoby z nowotworami, a aż 66 proc. zgonów dotyczy osób, które wymagają wentylacji mechanicznej - specjaliści z Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych przeanalizowali śmiertelność na COVID-19 w zależności od wieku chorych i od występujących u nich chorób towarzyszących. Co wynika z ich raportu?



Według raportu "Śmiertelność z powodu COVID-19" wskaźnik śmiertelności u wszystkich hospitalizowanych na COVID-19 wynosi 7,3 proc. Eksperci przeanalizowali śmiertelność z powodu COVID-19 w zależności od wieku chorych, występujących u nich chorób towarzyszących i stanu, w jakim znajdują się po przyjęciu do szpitala.

Czytaj też: Ile osób zmarło w Trójmieście na koronawirusa?

Najbardziej narażeni seniorzy



Śmiertelność jest ściśle powiązana z wiekiem chorych. Najbardziej zagrożone są osoby powyżej 80. roku życia, u których śmiertelność z powodu choroby wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 wynosi ponad 22 proc. W grupie wiekowej między 70. a 80. rokiem życia wskaźnik śmiertelności wynosi 15,1 proc.

Wśród pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 w najgorszej sytuacji byli dorośli, którzy wymagali wentylacji mechanicznej - umarło ponad 66 proc.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje



Najczęściej na COVID-19 umierają osoby z nowotworami



Specjaliści przeanalizowali też śmiertelność z powodu COVID-19 u osób z chorobami towarzyszącymi. 25,6 proc. zgonów dotyczy osób z nowotworami. Drugą najbardziej narażoną grupą okazały się osoby z udarami, w przypadku których śmiertelność wyniosła 24,3 proc. Kolejną grupą byli cierpiący na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc - tu śmiertelność wynosiła 22,5 proc.

Wśród innych chorób towarzyszących, które najczęściej występują u zmarłych zakażonych koronawirusem, są: choroba niedokrwienna mięśnia sercowego, inne choroby krążenia, cukrzyca.

Eksperci wzięli też pod uwagę wiek pacjentów z chorobami towarzyszącymi - największa śmiertelność jest wśród osób chorych na nowotwory powyżej 60. roku życia i wynosi 27,6 proc.

Raport został opracowany na podstawie bazy danych SARSter. Uwzględniono w nim 2912 osób hospitalizowanych w Polsce z powodu COVID-19.
ws

Opinie (226) ponad 10 zablokowanych

  • Bialaczka

    Gdyby moj ojciec teraz umieral to wpisaliby mu covid i zwiekszylby statystyki watpliwej uczciwosci. A ze 7marl 4 lata temu to umarl na bialaczke na ktora chorowal. A umatlby i tak niezalznie od ilosci covidow coron i innych pseudopandemii. Wylaczcie oglupiajaca telewizje i pomyslcie. C7da sie n8e zdazaja. Nadal jest rak zawal udar i inne. Sa tez wypadki ktore tez uznaja za covida. Czy ofiary przestepstw tez pod niego podpadaja? W koncu w ciemnym zaulku albo w bialy dzien atakuje tajemnie.

    • 2 2

  • Nowotwory

    Skoro najczęściej umierają na COVID osoby z nowotworami to dlaczego nie byli szczepieni w grupie 0? Czy takie osoby są spisane od razu na straty? Przecież to nie są tylko osoby starsze, wiele osób choruje na nowotwór w średnim wieku a także dzieci.

    • 4 0

  • Można sie uśmiać. Monty Python w całej okazałości. Najczęsciej umieraja na covid ludzie z nowotworami.

    Oto nowa rzeczywistość. Nie zabija nowotwór. Jest chorobą towarzyszącą. A jakże. Jak sie dostaje za wpisanie kodu na covid przy zgonie grubą kase to i covid zabija nowotwory.
    A prawda jest taka, że pacjenci z nowotworami sa zostawieni swojemu losowi. A jako łatwy łup zapisywani na konto para pandemi. Oto jak działa służba zdrowia (rzekomego) Trzy czwarte tzw lekarzy to badylarze co za kasę zeżrą własne g.

    • 2 2

  • A dlaczego ludzie umierają na raka? Ano dlatego ze trują nas dookoła .żywność, powietrze, woda.

    • 0 0

  • badania profilaktyczne

    Mozna sobie drwić i wyśmiewać pandemie, ale jedno jest pewne - wirus rzeczywiscie istnieje. A najbardziej narażone sa na niego osoby, które maja problemy z odpornoscia ale tez starsze i w gorszej kondycji. Dlatego lekarze zalecaja teraz pacjentom szczegolna ostrożnosc i badania, ktorych celem jest wykrycie nieprawidłowosci i braków. W diagnostyce pakiet zdrowie w dobie pandemii mozna pobrac z 20% rabatem do 14 marca, a obejmuje m.in. morfologie, glukoze, lipidogram czy próby watrobowe

    • 1 0

  • nonsens

    bzdurny artykuł, śmiertelność pacjentów wentylowanych mechanicznie sięga rzędu 95-99 pr. Wpływ na tak wysoką śmiertelność ma brak otwartości polskich lekarzy na wdrożenie konkretnego leczenia oraz zaniedbania na oddziałach internistycznych. Lekarze mimo szczepień wciąż bardzo mało czasu spędzają z pacjentem

    • 0 0

  • Katastrofa

    Pandemia Covid już trwa ponad rok Polska służba zdrowia nie radzi sobie nawet sama ze sobą jest to porażka służby zdrowia i ekipy rządzącej krajem Polska zalicza się do krajów w którym jest najwyższy odsetek zgonów

    • 0 0

  • Śmiertelność

    Służba zdrowia nie radzi sobie sama ze sobą pacjenci zbyt późno trafiają do szpitali .Chory pacjent jest leczony telefonicznie nie osłuchowo ma podawać się osobistej obserwacji gdy już nie może oddychać trafia pod respirator i umiera .

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane