• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lista osób niewygodnych?

Tomasz Gawiński
22 marca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Związkowcy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przygotowali listę osób, które należałoby zwolnić z pracy. Taka informacja dotarła do "Głosu". Spis nazwisk planują zaprezentować nowemu szefowi pomorskiej KWP. Oficjalnie nikt nie potwierdza jednak tych informacji.

Nasi informatorzy twierdzą, że członkowie NSZZ Policjantów województwa pomorskiego sporządzili listę osób, które ich zdaniem powinny opuścić zajmowane stanowiska. Na liście nazwanej "listą osób niewygodnych", znaleźć się miały nazwiska obu zastępców komendanta wojewódzkiego oraz kilku naczelników wydziałów komendy wojewódzkiej. - Związkowcy chcą ją zaprezentować nadinspektorowi Leszkowi Szrederowi, nowemu szefowi pomorskiej policji - mówią pragnący zachować anonimowość funkcjonariusze KWP. - Mają żądać odwołania tych osób ze stanowisk.

Policjanci są oburzeni, że związkowcy zamiast bronić interesów policjantów, dbać o sprawy socjalne, itp. angażują się w kwestie personalne. - I to nie po raz pierwszy - dodają. Zresztą przymierzają już swojego kandydata do stanowiska komendanta wojewódzkiego, bowiem plotka o przejściu za kilka miesięcy nadisnp. Szredera na zastępcę komendanta głównego jest wielce prawdopodobna. Komendanta Antoniego Kowalczyka zastąpić ma obecny zastępca, nadinsp. Jan Padło. I wtedy będzie miejsce dla Leszka Szredera. A w Gdańsku komendantem zostałby faworyt związkowców , obecnie wysoki rangą oficer KWP piastujący kierownicze stanowisko.

- Nie ma takiej listy - zapewnia asp.sztab. Jan Lewiński, z-ca przewodniczącego NSZZ Policjantów województwa pomorskiego. - Związek nie bawi się takimi sprawami, nie zajmujemy się kwestiami personalnymi. Wiem, że niektórzy policjanci przypinają nam różne łatki, ale to wszystko jest nieprawda.

Czy jednak te zapewnienia, są prawdziwe? Niedawno NSZZ Policjantów stanął murem broniąc odwołanego nadkom. Roberta Ratajczyka, szefa policji w Gdyni. Związkowcy interweniowali nawet osobiście w jego sprawie u komendanta głównego w Warszawie.

- To inna sprawa - tłumaczy asp. sztab. Lewiński. - To była inicjatywa z terenu, a my tylko pomogliśmy. Proszono nas o to.

- Nie wiem czy jest taka lista - dziwi sie nadkom. Gabriela Sikora, rzecznik KWP w Gdańsku. - Nie będę powtarzać plotek i nie będę pytała komendanta Szredera o takie sprawy. Nie chcę ich też komentować.

Tak więc oficjalne potwierdzenie istnienia listy okazało się w tej chwili niemożliwe. Za jakiś czas zobaczymy jednak, do jakich ewentualnych zmian dojdzie w komendzie wojewódzkiej. Jeśli osoby, których nazwiska znamy, stracą stanowiska, wnioski będą oczywiste.
Głos WybrzeżaTomasz Gawiński

Opinie (2)

 • eta wsio rawno

  nie ma znaczenia, kto tam pracuje i czy w ogole pracuje
  korupcja byla i bedzie, balagan takoz, morderstw i podpalen coraz wiecej, wypadkow sa dziesiatki dziennie
  to nie jeden czy drugi policjant jest zly, cala policja i ustawa o niej sa do niczego
  takoz sady i prokuratura - w wiekszosci stare i parszywe komuchy dodatkowo z powiazanymi lapami (ze swiatem przestepczym)
  sprowadzic Gulianiego z NY i NIE przeszkadzac
  zrobi porzadki w ciagu dwoch dni
  albo wczesniej

  • 0 0

 • Zwiazkowcy wyrzucaja z pracy????????

  Jesli to okaze sie prawda to ktos w tym kraju zwariowal albo ja jestem wariatem. OD KIEDY I GDZIE NA SWIECIE ZWIAZKOWCY SA INICJATORAMI ZWOLNIEN Z PRACY??????????????????
  Zrozumialbym gdyby sie okazalo, ze zarzad, komendant lub komenda glowna wyszedl z takimi wnioskami ale zwiazkowcy??????
  Najpierw rozwalili gospodrke bo chcieli rzadzic krajem(AWS)teraz zachodzi domniemanie, ze wystepuja przeciwko pracownikom, ktorych powinni bronic wszelkimi sposobami.
  CHYBA JESTEM WARIATEM BO NIC Z TEGO NIE ROZUMIEM !
  Moze mnie ktos oswieci o co tu chodzi? Pewnie to tylko "kaczka" dziennikarska z czego bym sie bardzo ucieszyl.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane