Fakty i opinie

Nie żyje pasażer pobity w SKM

Do pobicia doszło na stacji Gdynia Główna.
Do pobicia doszło na stacji Gdynia Główna. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

59-letni mężczyzna pobity w poniedziałek w kolejce SKM zmarł dziś w szpitalu - informuje gdyńska policja. Napastnikiem jest 31-letni mieszkaniec Sopotu. Funkcjonariusze apelują do świadków, by ci zgłaszali się na najbliższy komisariat policji, by przekazać informacje o okolicznościach zdarzenia.Czy w kolejkach SKM czujesz się bezpiecznie?

tak 10%
zależy od pory dnia 45%
nie 45%
zakończona Łącznie głosów: 8481
O bójce w kolejce SKM, w konsekwencji której 59-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala, informowaliśmy w poniedziałek. Do zdarzenia doszło w pociągu jadącym z Gdańska do Gdyni. W pewnym momencie - na wysokości przystanku Gdynia Główna - między mężczyznami doszło do sprzeczki.

Policja na razie nie informuje o przebiegu wydarzeń.

A tak całe zajście opisywali nasi czytelnicy:

- Jeden rozmawiał przez telefon, drugi kazał mu się zamknąć - napisał jeden z czytelników w komentarzach pod artykułem.
- Napastnik poddusił ofiarę, a gdy mężczyzna stracił przytomność uderzał jego głową o podłogę wagonu - relacjonował inny świadek.
Obecnie policja i prokuratura weryfikują te informacje. Prawdopodobnie samego zdarzenia nie zarejestrowały kamery w kolejce SKM, policja prosi też świadków zdarzenia, by zgłaszali się na najbliższy komisariat policji.

- Sprawca w środę zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty. Prokurator nie określił jeszcze ich kwalifikacji, ale wiadomo, że mężczyzna odpowie przynajmniej za pobicie ze skutkiem śmiertelnym [grozi za to kara od 2 do 15 lat więzienia - red.]. Niewykluczone, że jego czyn zostanie zakwalifikowany jako usiłowanie zabójstwa. Wówczas grozić mu będzie nawet dożywotnie pozbawienie wolności - mówi Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Opinie (688) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.