Policjant po służbie i prezes IPN obezwładnili damskiego boksera

Karol Nawrocki, prezes IPN, wspólnie z innym sąsiadem obezwładnił w czwartek szalejącego na klatce schodowej agresywnego mężczyznę.
Karol Nawrocki, prezes IPN, wspólnie z innym sąsiadem obezwładnił w czwartek szalejącego na klatce schodowej agresywnego mężczyznę. fot. Mikołaj Bujak/IPN

Wiele osób, słysząc awantury w mieszkaniach sąsiadów, udaje, że nic się nie dzieje, i nie interweniuje. W czwartek wieczorem dwóch sąsiadów dało zupełnie inny przykład - zainterweniowali i obezwładnili damskiego boksera. Jak ustaliliśmy, jednym z interweniujących był gdański policjant po służbie, a drugim Karol Nawrocki, prezes IPN.Słyszysz awanturę na klatce schodowej, co robisz?

Zobacz wyniki (1935)
Wszystko działo się 25 listopada w bloku na terenie Siedlec. Mieszkańcy usłyszeli odgłosy głośnej awantury. Chwilę później kobieta wybiegła na klatkę i poprosiła o pomoc jednego z sąsiadów.

Traf chciał, że sąsiadem tym był policjant, zajmujący się do tego m.in. niebieskimi kartami dotyczącymi przemocy domowej. Jego sąsiadka była przerażona, stwierdziła, że jej mąż chwilę wcześniej zaatakował ją i groził jej.

Policjant postanowił więc wyjaśnić sprawę. W tym czasie partner kobiety wyszedł na klatkę schodową. Był agresywny - na propozycję spokojnej rozmowy ze strony sąsiada-policjanta... zareagował, kopiąc go w brzuch i rzucając się na niego z pięściami. Doszło do szarpaniny, na którą zareagował inny sąsiad.

On również wybiegł na klatkę schodową i pomógł obezwładnić agresywnego mężczyznę.

Prezes IPN: normalna reakcja w dramatycznej sytuacjiJak udało nam się ustalić, sąsiadem, który pomógł w obezwładnianiu agresora, był Karol Nawrocki, były dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, a aktualnie prezes IPN.

Potwierdziliśmy informacje u dwóch źródeł, a później skontaktowaliśmy się z prezesem IPN. Przyznał, że do takiej sytuacji faktycznie doszło. Dodał też, że nie miał świadomości, że pomaga policjantowi.

- To była po prostu normalna reakcja w dramatycznej sytuacji. Widziałem agresywnego, szalejącego mężczyznę, krew na klatce. Widziałem, że w tle była żona i dzieci tego człowieka. Po prostu pomogłem go obezwładnić - mówi Karol Nawrocki.
Warto tu wspomnieć, że Karol Nawrocki przez lata trenował boks. Jako junior zdobył m.in. Puchar Polski w kategorii do 91 kg.

Agresywny mężczyzna trzeźwieje w areszcie- 39-latek został zatrzymany. Był pijany. Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Mężczyzna odpowie m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej żony, grożenie jej, a także za atak na policjanta (miał świadomość, że rozmawia z policjantem, mimo to rzucił się na niego, kopnął go i zaczął się z nim bić).

Opinie wybrane


wszystkie opinie (391)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane