• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Powrót do domu to wyższa matematyka"

KC
17 sierpnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (523)

"Wstaję za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem, śniadanie jadam na kolację, więc tylko wstaję i wychodzę... - mówił jeden z bohaterów kultowego filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" Stanisława Barei. Okazuje się, że żarty z brodą dla niektórych są rzeczywistością w Trójmieście także dziś.Ile czasu jedziesz zwykle z pracy do domu?

Swój powrót do domu po pracy opisała nam jedna z czytelniczek Trojmiasto.pl. Skłonił ją do tego Raport z filmem, który zamieszczamy powyżej. A na nim zwyczajowy tego lata korek pomiędzy Sopotem a Gdynią. Z powodu prac remontowych zaplanowanie podróży pomiędzy Przymorzem a Dąbrową wcale nie jest łatwe.

Oto opowieść czytelniczki Trojmiasto.pl:

Powrót do domu z Przymorza to wyższa matematyka. Ludzie w pracy się ze mnie zawsze śmieją, gdy analizuję, jak dojechać do domu.

Analiza korków, by dojechać do domuKończę pracę o godz. 16, a od godz. 15 obserwuję mapy. I tak... normalnie wracam SKM do Sopotu i tam w autobus 181, ale jak od największego zakrętu już stoi w korku, to ci, którzy też kończą o godz. 16, zaraz tam się zwalą. Do tego światła przy PKM Karwiny. Tam przejeżdżają 3-4 auta.Jak jest podobna długość bordowego odcinka [tym kolorem zaznaczany jest największy korek - dop. red.] od Wielkopolskiej, to lepiej w Sopocie wsiąść w linię 31. Pewnie szybciej będę przy Karwiny PKM.

Jeszcze analizuję SKM do Gdyni Głównej, autobus przez Witomino, Chwarzno, Wiczlino na Dąbrowę i tam przesiadka do domu, ale to też długo.

Po co się spieszyć? Można jechać naokołoPotem patrzę na 171 z Pętli w Oliwie, ale tam zawsze korek. Ostatnio wybieram czekanie w pracy, wyjście na tramwaj, dojazd do Strzyża PKM, tam przesiadka na PKM, która jedzie naokoło Trójmiasta przez lotnisko na Karwiny PKM i tam łapię autobus do domu na Dąbrowę.Powinni mi w pracy zafundować tablicę, żebym mogła sobie to rozrysowywać.

Mieszka się cudownie. Polecam serdecznie.

***

A tak to było w oryginale:

KC

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane