• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Protest przeciw przymusowym szczepieniom. Uczestnicy przeszli spod fontanny Neptuna na pl. Solidarności

ws
15 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

"Stop segregacji sanitarnej", "stop przymusowi", "wolni ludzie" - m.in. takie hasła można było usłyszeć w centrum Gdańska podczas protestu przeciwników przymusowych szczepień. Na marszu pojawiło się blisko tysiąc osób.W sobotę, ok. godz. 14 przy Fontannie Neptuna na Długim Targu zgromadziło się blisko tysiąc osób, by zaprotestować przeciw przymusowym szczepieniom na COVID-19.

Na transparentach niesionych przez uczestników można było przeczytać m.in.: "My się nie szczepimy", "Jest ryzyko, musi być wybór" i "Stop segregacji sanitarnej". Manifestujący nieśli też flagi biało-czerwone.

O przebiegu marszu informowali nas czytelnicy w Raporcie Trojmiasto.pl:

10:19 15 STYCZNIA 22 (aktualizacjaakt. 15:01)

Protest przeciwko segregacji sanitarnej (626 opinii)

Hej! Dzisiaj o godzinie 14 odbędzie się protest pod Neptunem przeciwko segregacji sanitarnej i przymusowi szczepień. Wszystkich chętnych, dla których wolność, prawa człowieka coś jeszcze znaczą zapraszam! Do zobaczenia!
Hej! Dzisiaj o godzinie 14 odbędzie się protest pod Neptunem przeciwko segregacji sanitarnej i przymusowi szczepień. Wszystkich chętnych, dla których wolność, prawa człowieka coś jeszcze znaczą zapraszam! Do zobaczenia!


Kolejny marsz ws. szczepieńUczestnicy mieli skierować się do Wrzeszcza, ale ostatecznie przeszli spod Neptuna, ul Długą, św. Ducha, na Hucisko, skręcając na pl. Solidarności, gdzie zakończył się marsz.

To było drugie tego typu wydarzenie. W październiku ubiegłego roku przez Gdańsk także przeszła manifestacja przeciwników szczepień i osób, które nie wierzą w istnienie pandemii.

Uczestnicy sobotniego marszu podczas manifestacji skandowali antyszczepionkowe hasła.

Jak przekonywali, nie zgadzają się m.in. na: "lockdown, odbieranie wolności i podstawowych praw obywatelskich, karmienie społeczeństwa kłamstwem i strachem przez media głównego nurtu, wprowadzanie szkodliwych ustaw ograniczających prawa obywatelskie".
ws

Wydarzenia

Stop Segregacji - marsz Gdańsk (7 opinii)

(7 opinii)
protest / demonstracja

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (1265)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.