• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Reaktywacja linii 118. Wróci, ale na Zakoniczyn

Ewelina Oleksy
5 czerwca 2023, godz. 13:10 
Opinie (137)
Najnowszy artykuł na ten temat Nowe linie autobusowe od 4 września
  • Obecnie na Zakoniczyn dojeżdża tylko jedna linia autobusowa z pętli Łostowice - Świętokrzyska. Niebawem ma się to zmienić.
  • Obecnie na Zakoniczyn dojeżdża tylko jedna linia autobusowa z pętli Łostowice - Świętokrzyska. Niebawem ma się to zmienić.
  • Obecnie na Zakoniczyn dojeżdża tylko jedna linia autobusowa z pętli Łostowice - Świętokrzyska. Niebawem ma się to zmienić.

Została zlikwidowana na początku marca, ma wrócić po wakacjach, ale na zmienioną trasę. Mowa o linii autobusowej 118, która zostanie reaktywowana. Zyskają na tym mieszkańcy Zakoniczyna, którzy dziś narzekają na brak dobrych połączeń.Rozkład jazdy ZTM Gdańsk - sprawdźCzy w twojej okolicy jest problem z dostępem do komunikacji miejskiej?

Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni prowadzi właśnie prace, których efektem ma być uruchomienie linii autobusowej 118 w nowej odsłonie.

Przypomnijmy: linia ta łączyła Ujeścisko z Dworcem Głównym. Została zlikwidowana 4 marca, po uruchomieniu trasy tramwajowej Nowa Warszawska. Spotkało się to z niezadowoleniem części mieszkańców.Zakoniczyn zyska dodatkowe połączenie. Jaką trasą?Po wakacjach - możliwe, że już we wrześniu - linia 118 ma wrócić, tyle że na nową trasę. Połączy Ujeścisko z Zakoniczynem. Zakoniczyn to od lat komunikacyjna pustynia. Dojeżdża tam obecnie tylko jedna linia autobusowa 295, która kursuje jedynie do pętli Łostowice-ŚwiętokrzyskaMapka, a więc pokonuje bardzo krótką trasę.

Linia 118 w nowej (na pomarańczowo) i starej (na szaro) odsłonie. Linia 118 w nowej (na pomarańczowo) i starej (na szaro) odsłonie.
- Planujemy, by autobusy linii 118 w nowej odsłonie jeździły z przystanku "Zakoniczyn" przy ul. PorębskiegoMapka. Kolejnym na trasie będzie przystanek przy skrzyżowaniu ul. Porębskiego, Wieżyckiej i UnrugaMapka (w pobliżu znajdują się 3 placówki oświatowe). Trzeci przystanek chcemy zlokalizować na ul. Człuchowskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Tadeusza BramińskiegoMapka, a czwarty przy SP nr 12Mapka. Dalej autobus pojedzie ul. JeleniogórskąMapkaPiotrkowskąMapka i zatrzyma się na istniejących przystankach "Jeleniogórska" i "Piotrkowska" (możliwość przesiadki na tramwaje linii 2, 4, 11), skręci w lewo w ul. WarszawskąMapka i dojedzie do pętli "Ujeścisko"Mapka (możliwość przesiadki na tramwaj linii 12) - informuje Dagmara Szajda, rzeczniczka ZTM Gdańsk.
Odcinek ul. Człuchowskiej zyskał już ostatnio nową nawierzchnię asfaltową. Dotychczas były tam położone betonowe płyty, po których jazda - nawet dla samochodów - była uciążliwa.- Czekamy na zakończenie prac drogowych na kolejnych odcinkach tej trasy. W piątek, 2 czerwca, odbyła się wizja lokalna w terenie. Ustalono wstępny zakres robót i lokalizację przystanków. Będzie to musiała jeszcze oczywiście zatwierdzić Komisja do spraw bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego. Termin uruchomienia linii autobusowej 118 przez ZTM jest uzależniony od wykonania powyższych prac - wskazuje Szajda.
Reaktywowana linia 118 ma połączyć Ujeścisko z Zakoniczynem. Reaktywowana linia 118 ma połączyć Ujeścisko z Zakoniczynem.
Wstępny plan jest jednak taki, by linię 118 uruchomić już we wrześniu.

- Cieszę się, że urzędnicy w końcu przypomnieli sobie o Zakoniczynie. Przez lata byliśmy skazani tylko na jeden autobus, który i tak zawsze utyka w korku, więc często szybciej jest wydostać się stąd pieszo niż komunikacją miejską. Nowa trasa na Ujeścisko z pewnością ułatwi nam życie i zapewni dostęp do większej liczby połączeń - mówi pani Katarzyna, mieszkanka ul. KłoczkowskiegoMapka na Zakoniczynie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (137)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane