• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Remont estakady od poniedziałku. Prace głównie w dzień

Patryk Szczerba
21 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Estakada Kwiatkowskiego potrzebuje remontu
Robotnicy wejdą na Estakadę Kwiatkowskiego w poniedziałek. Urzędnicy przekonują, że w pierwszych tygodniach większych utrudnień nie będzie. Robotnicy wejdą na Estakadę Kwiatkowskiego w poniedziałek. Urzędnicy przekonują, że w pierwszych tygodniach większych utrudnień nie będzie.

W poniedziałek rozpocznie się remont przegubów Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni. Robotnicy będą pracowali od godz. 6 do 22, a nocą tylko incydentalnie. Urzędnicy dużych korków początkowo się nie spodziewają, tłumacząc, że do wakacji prace będą prowadzone na łącznicach.



Obawiasz się korków w trakcie remontu Estakady Kwiatkowskiego?

Początkowo zmiany w ruchu na estakadzie miały nastąpić w czwartek. Jak zapewniają urzędnicy, czterodniowe przesunięcie nie zmieni harmonogramu. Pierwszy etap zakończy się 20 maja. Na początku prace będą odbywały się na łącznicy dojazdowej od ul. Kontenerowej na estakadę.

Źle dopiero może być

Po miesiącu robotnicy wejdą na łącznicę zjazdową, a ten etap prac potrwa do 19 czerwca. Kilka dni potem zaczynają się wakacje, a w perspektywie jest festiwal Open'er. W tym czasie ruch na estakadzie ma się odbywać bez problemów. Po zakończeniu imprezy, 9 lipca, robotnicy znowu wejdą na drogę, by tym razem remontować jej zasadniczą część.

Wśród urzędników słychać zapewnienia, że dopiero dwa ostatnie etapy mogą być naprawdę uciążliwe dla kierujących. Zamknięcie głównej części trasy w wakacje z pewnością spowoduje olbrzymie korki na estakadzie, bo ubytek urlopujących zmotoryzowanych mieszkańców wypełnią przyjeżdżający do Trójmiasta turyści.

Podobne obawy wyrażają również czytelnicy przy każdym artykule dotyczącym planowanego remontu, dopytując m.in., dlaczego miasto nie nakłada na wykonawcę - firmę MTM - regularnego obowiązku pracy w nocy. Sygnały o potrzebie pracy dwuzmianowej i nocnej płyną także od opozycyjnych radnych miasta.

Radni dzielnicy interweniują

- Nie mam wątpliwości, że ta konieczność następuje właściwie z chwilą rozpoczęcia remontu - nie mają co do tego wątpliwości także północne rady dzielnic. Jedna z nich wprost poprosiła radnych miasta o interwencję w sprawie usprawnienia komunikacji w trakcie trwania remontu. Odbyło się to w trakcie spotkania z radnymi miasta w marcu tego roku - przekonuje Patryk Felmet, radny Prawa i Sprawiedliwości.
Zmiana organizacji ruchu w pierwszym etapie. Zmiana organizacji ruchu w pierwszym etapie.
Jak sugeruje, powinno się rozważyć połączenie alternatywne, w dyskusję o którym miasto powinno zaangażować przedstawicieli PKP, pytając o przeprowadzane w tym zakresie analizy.

Władze miasta odpowiadają, że prace będą przerywanie jedynie w momentach wymuszonych przez technologię robót i będą prowadzone na stałe, ale tylko od 6 do 22. Dla wszystkich etapów remontu zostały prowadzone symulacje i analizy.

Rozmowy trwają

Dyskusja o tym, jak zmniejszyć zatory dopiero jednak trwa, bo najgorzej będzie dopiero za trzy miesiące.

- Rozmowy prowadzone są z różnymi podmiotami, m.in. Zarządem Portu, Elektrociepłownią, terminalami kontenerowymi i przewoźnikami na temat sposobu złagodzenia uciążliwości związanych z planowanymi zmianami w organizacji ruchu na czas remontu przegubów estakady - wyjaśnia Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
Takie tłumaczenia nie satysfakcjonują opozycyjnych radnych.

- Szkoda, że dopiero teraz, kiedy zaczyna się remont, rozmawia się o jakichś rozwiązaniach, które zostaną zastosowane, o ile zajdzie potrzeba. Tymczasem codziennie widać, że i bez remontu trasa się korkuje. Wygląda na to, że miasto znów przyjęło strategię przy trudnych dla mieszkańców remontach, że "jakoś to będzie" - odpowiada Felmet.
Wykonawcą prac jest firma MTM. Ich koszt to 1,7 mln zł, a ich zakończenie zaplanowano na 17 listopada. Jak tłumaczą władze miasta, są konieczne, ponieważ konstrukcja jezdni ulega coraz szybszej dewastacji. Najstarsze części Trasy Kwiatkowskiego mają nawet 40 lat i wymagają wymiany, na co wskazują regularnie zlecane przez miasto badania.

Opinie (244) 1 zablokowana

  • trochę późno na zastanawianie się, jak tu ulżyć mieszkańcom...

    Przecież inwestycja nie urodziła się tydzień temu. Pewnie, gdyby nie głośne protesty nawet nie próbowano by nic zrobić.

    • 4 0

  • remont

    Na czas remontu estakady uruchomić szynobus do Oksywia,kto za?

    • 9 0

  • tylko marudzenie... glosowaliscie na ekipe Szczurka ... to macie teraz kopletna indolencje

    w miescie. Cala ta ekipa jest nieporozumieniem z W.S. i Stepa na czele. Szczurkowa ekipa wprowadza gdynski minimalizm i nie nalezy oczekiwac fajerwerkow gdyz oni niestety sie wyalienowali i nie rozumieja potrzeb mieszkancow. a jedynie swoje.

    • 6 2

  • No tak i znowu postoimy w korkach...

    Jakikolwiek remont w naszym mieście i znowu problemy z dojazdem do pracy/ szkoły itd ale z drugiej strony jak ją budowali w 1974 roku inna technologią to cóż jak to ma wytrzymać? Tir-y autobusy to wszystko waży tony i niszczy polskie drogi ciekawe godziny pracy podali pytanie czy tyle faktycznie będą pracować...

    • 3 2

  • Ogromne korki na Estakadzie Kwiatkowskiego 10 kwietnia 2013 (1)

    Wprowadzenie nowej, tymczasowej organizacji w ruchu, nastąpiło ok. godz. 4. Na miejscu od rana byli drogowcy, policja, straż miejska, służby Zarządu Komunikacji Miejskiej. Analizujemy sytuację. Do godz. 6:30 ruch w miejscu prac odbywał się przyzwoicie. Potem niestety powstały korki - przyznaje Stefan Benkowski, kierownik działu dróg ZDiZ w Gdyni

    PAMIETAMY

    • 9 1

    • ciagle cos remontuja

      Nie mozna zrobic raz a dobrze i miec spokoj na 15-20 lat?

      • 0 1

  • Opner waxniejszy od mieszkancow wybora pokazmy samorzadnosci kro wazniejszy!!!

    • 2 2

  • Na zachodzie praca na trzy zmiany to norma, budowa mostów, tuneli wiaduktów itd .. wszędzie na trzy zmiany

    Jakie wiązanie ??? betonu ??? w dzisiejszych czasach i obecnych technologiach oraz przy takiej pogodzie nie jest to absolutnie żaden problem, poza tym oni wymieniają przeguby a nie budują nowych przęseł estakady, doskonale wiem na czym polega wymiana takich przegubów !!! na odcinku estakady na którym wymieniają są niezamieszkane tereny przemysłowe, więc o jakich blokach mieszkalnych bredzisz ???

    • 5 1

  • Szczurek lubi lans

    Lans wystawić się w TV,zaprosić parę razy Polsat,nawet z Przybylskiej pogrzebu zrobił szopkę zeby błyszczec,dziwne budowle ktore nikomu nie służą jak lotnisko w Kosakowie,Infoboxy,,Gdynia biega ,Gdynia fit.wszystko na lans,a drogi okropne,dziurawe!!;nic nie robi aby poprawic stan drog w tym miescie,

    • 9 0

  • Odwolac prezydenta i rade miasta!

    1/3 mieszkancow bedzie godzinami tkwila w korkach. Remont bedzie ciagnal sie miesiacami. Do tego jeszcze imprezy typu Opener. Od dawna Oksywie, Obluze i Pogorze powinny dostac alternatywna droge, ale miasto nie zrobilo nic. Moim zdaniem CZAS NA ZMIANY i nowe wladze!

    • 5 2

  • Jak zwykle prace głównie w dzień żeby wywołać większe korki

    Roboty powinny być prowadzone głównie w nocy i po za godzinami szczytu. Teren robót jest dosyć oddalony od miejsc zamieszkania żeby praca na nim nie zakłócała nocy, a w dzień powinno być wszystko tak ustawione żeby zwłaszcza w godzinach szczytu było jak najłatwiej estakadą przejechać

    • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane