• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Traffic. Wszędzie blisko z własnego domu

20 maja 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Traffic powstaje w doskonale skomunikowanym, a jednocześnie otoczonym zielenią miejscu. Traffic powstaje w doskonale skomunikowanym, a jednocześnie otoczonym zielenią miejscu.

Zamieszkanie w dużej aglomeracji oznacza dostęp do bogatej oferty rozrywkowej, gastronomicznej, kulturalnej, edukacyjnej, służby zdrowia, a także elastyczność w wyborze miejsca pracy. Sięganie po wszystkie miejskie udogodnienia jest łatwiejsze, gdy mieszka się blisko centrum, a nie na obrzeżu miasta.Blisko centrum i komunikacji miejskiejSiedlce, gdzie za sprawą dewelopera Domesta od niedawna trwa budowa inwestycji Traffic, to dzielnica sąsiadująca ze Śródmieściem Gdańska. Do wszystkich atrakcji, jakie oferuje samo centrum miasta dostać się można dosłownie w kilka minut. Dojazd do kina, Teatru Wybrzeże, Filharmonii na Ołowiance albo na spacer Traktem Królewskim, czy kolację w jednej z wielu restauracji to kwestia pokonania zaledwie 3,5 km.

 • Przystanki tramwajowe i autobusowe znajdują się tuż obok powstającej inwestycji. Trudno o lepszą lokalizację w Gdańsku dla osób, które na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej.
 • Sąsiedztwo dużych arterii komunikacyjnych pozwala także szybko wyjechać na obwodnicę Trójmiasta, autostradę A1, dojechać do lotniska.
Dodatkowo, by żyć komfortowo w tym miejscu nie jest potrzebny samochód. Tuż obok nowej inwestycji znajduje się nowoczesna pętla tramwajowo-autobusowa, dzięki czemu przez całą dobę podróże nie tylko do centrum, ale także w kierunku Moreny czy południowych dzielnic Gdańska są dostępne właściwie spod drzwi własnego domu.

Lokalizacja inwestycji Traffic daje także dostęp do pełnej infrastruktury rekreacyjnej. Przed budynkami przebiega nowa ścieżka rowerowa, będąca częścią rozwiniętej w Gdańsku sieci dróg rowerowych. Bezpośrednio za osiedlem znajduje się zielone Wzgórze Mickiewicza, na szczycie którego znajduje się Park na Zboczu z  całym kompleksem umożliwiającym rekreację na świeżym powietrzu; są tu: siłownia plenerowa, boisko wielofunkcyjne, duży plac zabaw dla dzieci, ławki z widokiem na okolicę.

Wygoda dla każdego mieszkańca • Hala rowerowa na ok. 130 rowerów znajdzie się na poziomie parteru.
 • Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z profesjonalnie wyposażonej siłowni.
 • Na wewnętrznym dziedzińcu między budynkami znajdzie się strefa rekreacyjna z siłownią na świeżym powietrzu.
Inwestycja zaprojektowana została przez doświadczonych architektów z pracowni Proconcept. Dlatego nie tylko same rozkłady mieszkań, ale też funkcjonalność i jakość wykończenia przestrzeni wspólnych ukierunkowane są na komfort codziennego życia przyszłych mieszkańców.

Nowością, jakiej nie ma na żadnym innym osiedlu w Trójmieście, jest znajdująca się na poziomie parteru hala tylko dla rowerów. Pomieści ona aż 130 jednośladów. Nie jest ona połączona z halą dla samochodów, które parkować będą pod budynkami, na poziomach -1 i -2. W hali staną specjalne stojaki, do których przypinać będzie można rowery. Będzie to także miejsce, gdzie pod dachem, bez konieczności przenoszenia roweru do własnego mieszkania, będzie można dokonać przy nim drobnych napraw.Osoby, które cenią aktywność fizyczną, w budynkach Traffic będą mogły korzystać z wyposażonej w profesjonalne urządzenia sali fitness. W ciepłe dni ćwiczyć będzie można także na świeżym powietrzu, i to tuż obok własnego domu, bo w ramach zewnętrznej strefy rekreacyjnej zaplanowana została kameralna siłownia zewnętrzna.

Na parterze, od strony ulicy powstaną także lokale usługowe, dzięki czemu codzienne sprawunki załatwić będzie można tuż obok domu. Wnętrza klatek schodowych wykończone zostaną materiałami wysokiej jakości, a poruszanie się w budynku ułatwią cichobieżne windy. Powrót do domu będzie każdego dnia prawdziwą przyjemnością.

Własne domowe zaciszeMieszkania w budynkach zostały tak zaprojektowane, by każdy mógł znaleźć rozkład odpowiadający swoim potrzebom. W ramach Traffic powstają więc mieszkania w układzie od 1 do 4 pokoi (od 25 do 78 m kw.). Co więcej, możliwy jest wybór mieszkania z kuchnią otwartą, albo taką, która będzie samodzielnym pomieszczeniem. Dodatkowo duże okna zapewnią doskonałe doświetlenie każdego mieszkania, a przestronne balony i loggie staną się indywidualnym miejscem wypoczynku.

W sumie w ramach osiedla powstaną cztery budynki, a w nich 169 mieszkań. W podziemnym parkingu zaprojektowano 172 miejsca postojowe dla samochodów.

Budowa osiedla podzielona została na etapy. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się tu wprowadzić w lipcu 2021 roku.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (89) 2 zablokowane

 • Ceny (38)

  Interesowałem się tą inwestycją. Sprzedaż ruszyła 6maja i na start było 86 z 90 mieszkań dostępnych. Przez ten czas zeszło raptem 1(mieszkanie). Ceny to nawet ponad 9k za metr. Widać ludzie się zorientowali i nie kupują na górce.

  • 53 1

  • (28)

   Tak samo Allcon na przymorzu. Bałtyckie Tarasy od 3 miesięcy praktycznie nic nie sprzedali.

   Idą zmiany, idą. Oby na lepsze, bo jako młody człowiek który chciałby kupić mieszkanko,
   to teraz w GD ceny są absurdalne. Nawet przy obwodnicy.
   A nie każdy jest geniuszem żeby zarabiać 14000 PLN netto miesięcznie.

   • 29 1

   • 14k z kredytami to tez lipa

    Ciezko sie żyje mimo 14k

    • 11 3

   • Tak idą zmiany idą : (20)

    w I kwartale zarobki średnio poszły do góry 7%, w lipcu wchodzi 500 stów na I dziecko. Kgto mysli ten wie co to oznacza.Czekajcie na spadki a nie kupicie nigdy.

    • 0 4

    • (19)

     W kwartale do góry 7%? Pokaż mi źródło na którym się opierasz. Wzrosło o 7% ale w ujęciu rocznym, czyli I kwartał 2018 -> I kwartał 2019. I co z tego? Polacy są na dorobku, nadganiają zachód. Ale kiedy mieszkania rosną w większym tempie niż zarobki, to tak naprawdę Polacy w kwestii mieszkaniowej biednieją. 500+ wspiera tych to biorą kredyt. Wiesz co się stanie jak stopy wzrosną (bo to chyba nie ulega wątpliwości, że wzrosną - niższe nie mogą być)? Druga kwestia, to jesienne wybory, gdyby PiS ich nie wygrał, możliwe że następna partia skończy ten socjalizm. Koniec 500+ i wzrost stop spowoduje że ludzi nie będzie po prostu stać na ten kredyt.

     • 5 0

     • Tak, ja też miałem na myśli I kwartał 2018 wobec 2019 ale jest wzrost płac i nie jest on niski (18)

      Rok temu wszyscy wieszczyli, że zarobki nie będą rosnąć i co ? Rok temu wieszczyli, że balon na nieruchomościach pęknie. Ci co kupili rok temu kupili 2 tyś na metrze mniej niż jest dziś .To z tego, że wraz ze wzrostem zarobków drożeje wszystko, bez wyjątku. Bzdury piszesz, że mieszkania drożeją szybciej niż zarobki bo inaczej by się po prostu nie sprzedawały. Nie każdy musi mieszkać w centrum gdzie jest 15 tyś/m. Mieszkanie jak każdy produkt ma swojego klienta i tak jak nie wszyscy muszą jeździć autami za 1mln tak nie muszą mieć drogiego M. Kogo nie stać na drogie kupuje tańsze. Wiem co się stanie jak stopy wzrosną tylko skąd Ty wiesz kiedy wzrosną . W Japonii dla przykładu są od lat ujemne i nie ma planu na zmianę. Ktokolwiek wygra wybory tego socjalu nie zabierze bo przegra wszystko. PO oficjalnie wspiera 500+ na każde dziecko.

      • 0 5

      • (12)

       Idąc tym tokiem myślenia za rok znów będą 2k droższe? W skali roku wzrosły o 33%. Uważasz że to nie spekulacja? A to że PO wspiera 500+ na każde dziecko to takie gadanie. Tak jak VAT miał być tymczasowo 23%, a PiS nie wprowadzi nowych podatków. Tutaj nigdy nie jest pewne.

       • 2 0

       • Moje myślenie nie zmierza do tego ile będzie za rok lecz do tego, że : (11)

        rok temu wielu tutaj wieszczyło huk balonu. Co więcej piszą o tym od ponad 2 lat. Z ceną jest tak, że może spaść, wzrosnąć albo się ustabilizować i na to ostatnie stawiam.A kto chce to niech się modli czy co tam chce any było taniej bo się przeliczyli z tym balonem. Prawie połowa mieszkań kupowana jest za gotówkę a te drogie prawie w 90%. Spróbuj kupić od dewelopera mieszkanie 30-50m w cenie poniżej 10k z odbiorem za choćby rok. Nie ma takich na rynku a zgodzę się,że coś się na rynku święci kiedy takie mieszkanie u dewelopera będzie dostępne od ręki. Dziś na takie czekasz ok 2 lat.Vat to nie to samo co 500+ tak samo jak podatki. Zabranie ludziom tych 500 zł to coś co już mieli a nagle ktoś im to "ukradł" Zauważ, że żadne zapomogi socjalne nigdy nie zostały cofnięte a wręcz odwrotnie , są rozwijane.

        • 0 2

       • (10)

        Są - widocznie słabo Pan szukał. Tak jak wspomniałeś, cena może być różna, co nie znaczy że jest adekwatna do wartości. Za gotówkę kupują głównie inwestorzy. Co zrobią jak będzie nadpodaż mieszkań na wynajem? Bo ciężko uwierzyć w to, że inwestorów jest nieskończenie wiele i ciągle będą kupować za gotówkę. Do tego dochodzi regulacja najmu krótkoterminowego (na zachodzie walczą z obiektami typowo pod booking/airbnb).

        • 3 0

       • Skoro są takie mieszkania jak napisałem to ja poproszę konkretnie: (9)

        jaka inwestycja i jaki deweloper. Za gotówkę nie kupują tylko inwestorzy. Nadpodaży nie będzie bo mamy trend, że ludzie do wielkich aglomeracji się ciągle przenoszą a większość z nich będzie wynajmować. Najem krótkoterminowy nigdzie niestety nie został tak uregulowany aby jego negatywny wpływ wyeliminować, takie są fakty. A dlaczego ? Bo miasta z tym walczą na niby, każdy turysta to kasa a hoteli w centrum tyle nie ma. Dwa turyści już zauważyli, że w hotelu nie mogą tyle co na kogoś mieszkaniu. Bardzo bym chciał aby to zostało uregulowane lecz fakty są inne.

        • 0 2

       • (7)

        Murapol nowa jabloniowa. Hossa bulwary.

        • 0 0

       • Nie masz racji:Murapol oddanie najwcześniej na grudzień tego roku a Bulwary (6)

        Bulwary Hossy jeszcze gorzej bo najwcześniej I kwartał 2020 ( 1 mieszkanie ) II kwartał też jedno a reszta na koniec 2020r. Ja wyraźnie pytałem o dewelopera u którego mieszkania do 50m stoją gotowe do odbioru. Poza tym bloki Murapolu to masakra, dziwię się, że w ogóle ktoś to kupuje w takim miejscu.

        • 0 1

       • (5)

        Twoje pytanie:
        "Spróbuj kupić od dewelopera mieszkanie 30-50m w cenie poniżej 10k z odbiorem za choćby rok"

        Za choćby rok to jest II kwartał 2020. Dziękuje

        • 0 0

       • No a to dalej doczytałeś ? (4)

        " Nie ma takich na rynku a zgodzę się,że coś się na rynku święci kiedy takie mieszkanie u dewelopera będzie dostępne od ręki"

        Dodaj, że te kilka mieszkań od Hossy z odbiorem na II kwartał to takie, ktorych nikt nie chce. Towar przebrany. Wiele się jednak nie pomyliłem gdyż II kwartał nadal trwa więc oddanie może być za więcej niż rok. Ale przyznaję, że mogłeś mnie nie zrozumieć. Chodziło mi o normalne dzielnice bo lokalizacja na Szadółkach vel Jasień z Gdańskiem ma już mało wspólnego. To tak jakby prawie mieszkać w Pruszczu Gdańskim. Tam kupuje ktoś kto nie ma żadnych innych możliwości czego w żadnym razie nie szykanuję.

        • 0 0

       • (3)

        Sam siebie cytujesz, że "nie ma takich na rynku" ( z kontekstu wynika jasno, że chodzi tutaj o 40-50metrów z odbiorem za choćby rok). Podałem Ci przykłady że takie mieszkania jednak są. Na co Twoim argumentem jest, że "tower przebrany". Jasień jest od prawie 50lat w granicach Gdańska, więc czemu to miałoby nie być normalną dzielnicą? Zgaduje, że nawet jakby było na Wrzeszczu to odpowiedź by była w stylu "w środku niczego" (bo i we wrzeszczu można mieszkać w kiepskim miejscu).

        • 0 0

       • (2)

        Jak się już czepiasz szczegółów to pisałem o mieszkaniach z odbiorem za rok . Wiesz kiedy kończy się II kwartał więc zmieściłem się w podanym przez siebie terminie bo wystarczy, że oddadzą je w czerwcu albo i później co jest wielce prawdopodobne patrząc na to jakie deweloperzy mają obecnie opóźnienia. Poza tym jest tych mieszkań dosłownie kilka więc bliżej mi do prawdy niż Tobie czego nie potrafisz zaakceptować. A to, że są to mieszkania najmniej atrakcyjne to więcej niż pewne. Nie rozważam tej dzielnicy z wiadomego wszystkim powodu i wolałbym już Pruszcz ale jak komuś nie przeszkadza smród to jego wybór. Źle zgadujesz co do Wrzeszcza bo tak nie myślę.

        • 0 0

       • (1)

        Przecież Nowa Jabłoniowa ma terminy oddania na grudzień tego roku, więc nie wiem do czego pijesz. Trzeba było zapytać o mieszkania 40-50m, z wysokim prestiżem, na "normalnych" osiedlach, więcej niż kilka, z odbiorem za choćby rok.

        • 0 0

       • Dlatego

        napisałem,że faktycznie mogłeś mnie źle zrozumieć bo nie napisałem jakie konkretnie mieszkania miałem na myśli. Potrafię przyznać się do błędu. Co do Nowej Jabłoniowej to jest to w mojej ocenie przypadek szczególny bo mało kto chce mieszkać przy bardzo ruchliwych dogach i zajezdni tramwajowej. Potwierdza to również fakt, że inni deweloperzy w tej okolicy nic z takim terminem dostępności nie mają.

        • 0 0

       • Riverfront w Śródmieściu, nad Motławą. Mieszkania gotowe do odbioru, chętnych brak ;)

        • 0 0

      • Wzrost zarobków VS wzrost cen mieszkań (4)

       Jak się ma 7% wzrost zarobków, czyli kilkaset złotych do 30% (a nawet takiego samego, czyli 7%) wzrostu cen mieszkań, czyli kilkudziesięciu-kilkuset tysięcy złotych? Nawet gdyby zarobki w ujęciu procentowym wzrastały szybciej niż ceny mieszkań, to żadne to przełożenie... Zarabiając kilkaset złotych miesięcznie więcej (przy ogólnym wzroście cen wszytskich produktów - jedzenia, paliwa, opłat) stać nas będzie na wzięcie kredytu 300 tys. zł, kiedy wzrost pensji może zdoła pokryć rosnące koszty utrzymania?

       • 2 0

       • Nie muszę Ci wiele tłumaczyć : (3)

        Idź i kup gotowe mieszkanie 30-50 metrów od ręki u dewelopera w cenie poniżej 10k no bo przecież zarobki wzrosły tylko 7% i ludzi nie stać. Powodzenia. Jest wiele czynników dlaczego tak jest a najważniejszy to taki, że wkrótce będzie tak, że mieszkanie w dobrej lokalizacji będzie luksusem a ten nie jest dla wszystkich.

        • 0 2

       • (2)

        Nie mówię, że to jest argument do negocjacji z deweloperem, tylko wkurza mnie to, jak piszą, że wzrost cen mieszkań spowodowany jest zwiększonym popytem wynikającym ze wzrostu wynagrodzeń. Może tak jest w innych miastach, ale nie w Gdańsku. Tu wzrost cen wynika z boomu na zakup mieszkań pod wynajem krótkoterminowy i spekulacji. Kupują inwestorzy, w większości za gotówkę. Popyt ten zatem nie jest spowodowany zakupem związanym z potrzebami mieszkaniowymi. Przeciętny Kowalski, pracujący na etacie, jeśli wpadnie na szalony pomysł i kupi teraz mieszkanie na kredyt, to za jakiś czas utonie w długach. Zwłaszcza, kiedy Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe i wzrosną odsetki od kredytu... a ta sielanka życia na tani kredyt nie będzie trwała wiecznie

        • 1 0

       • Jest wiele czynników dlaczego ceny w Gda tak wzrosły:

        - wzrost zarobków o te 7% porównując kwartały to średnia. Są tacy, którym wzrosły bardziej.
        - zakupy nie są tylko inwestycyjne bo przy tych cenach to już nie jest dobra inwestycja. Jeszcze rok 2 lata temu tak ale teraz jest tego na pewno mniej.Dużo jest zakupów jako mieszkania wakacyjne i przez obcokrajowców bo u nas ciągle taniej.
        - na popyt ma wpływ trend przenoszenia się ludzi do dużych aglomeracji, smog w innych miastach no i w Gda bliskość do morza. To miasto stało się też na swój sposób modne jak Sopot.
        - programy socjalne też zrobiły swoje. Cena wystrzeliła wtedy kiedy wprowadzono 500+ bo kasa rzucona na rynek "za nic" powoduje, że wszystko drożeje. Wzrosły więc ceny nie tylko mieszkań.
        - zakupy inwestycyjne w dzielnicach centralnych czy dolnym tarasie napędzają cenę w innych. Np na Morenie cena w 2 lata wzrosła 40%.

        • 1 0

       • A komu te mieszkania są wynajmowane? Turystom tylko w strefie nadmorskiej i w śródmieściu, reszta jest dla mieszkańców, a więc jest popyt

        • 0 2

   • (4)

    Zarabiam 14k netto miesięcznie a i tak mnie nie stać na kupno mieszkania w Trójmieście.

    • 1 1

    • (2)

     Nie stać Cię, ... to co robisz z kasą?

     • 1 0

     • (1)

      Nic szczególnego. Wynajem (około 2 tyś.) plus bieżące koszty życia, jakieś podróże czasem czy coś w tym stylu. Odkładam co miesiąc co najmniej połowę tego, ale co to jest przy cenach zbliżających się do miliona złotych za sensowne mieszkanie w centrum?

      Mógłbym wziąć jakiś horrendalny kredyt, jasne, ale niezbyt mi się to uśmiecha. Po za tym, czy jeśli możesz coś kupić na kredyt, to znaczy że cię stać?

      • 4 1

      • Po pierwsze: mieszkanie mieszkaniu nie równe

       Po drugie: jeżeli zarabiasz 14kzł netto miesięcznie od niedawna (np. od początku roku), to jeszcze chwilkę musisz poczekać. Jeżeli takie zarobki masz np. od 5 lat, to kupno mieszkania w trójmieście nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu

       • 2 0

    • to poskladaj tak z 3-4 lata i bedziesz mial na mieszkanko ew. na duzy wklad

     • 0 0

   • paczeSzukam

    Nie wiem skąd taka informacja, ja obserwuję od roku kilka inwestycji w tym wspominane Taras i nie masz racji, sprzedaż idzie a że się trochę interesuję rynkiem premium i luksusowym to uważam, że idzie nawet w tempie lepszym niż zakładałam, że powinien.
    Zbieram materiały do publikacji więc trochę wiedzy musiałam wciągnąć i monit robię regularny.

    • 1 0

  • (3)

   Cena jest kosmiczna! Fakt z komunikacja nie będzie problemu, ale Deweloperzy opamiętajcie się z tymi cenami! To nie są ceny dla mieszkaniowców Gdańska!

   • 23 4

   • To wezwanie do deweloperów to krzyk rozpaczy bo pociąg z mieszkaniem odjechał ... na zawsze. (2)

    • 2 4

    • I tak hejtujecie szaraczki bo się przeliczyliście z tymi spadkami o które modlicie się od kilku lat (1)

     Ale na wynajmie też jest dobrze co nie ? Dziękuję wam bo co miesiąc wpada mi od takich zawistników jak wy kilka tyś. Jestem wam za to bardzo wdzięczny bo w ubiegłym roku kupiłem sobie nową Skę 63 AMG. Naprawdę dziękuję.

     • 1 3

     • Jak to niektórych ponosi fantazja i wyobraźnia ;)

      brawo Ty

      • 1 0

  • Miejscówka (2)

   Na prawdę fajna , zaraz obok tramwaj i autobus , na Stare Miasto kilka przystanków , do galerii na morenie to już w ogóle na krótki spacer , tylko jedno mnie martwi .... cena

   • 12 0

   • Kaczynski ci doplaci hwhwhehe

    • 1 1

   • Chceliscie pis to teraz nie plakac

    • 5 3

  • -2 pietro beda plywac te auta jak zaleje

   • 4 1

  • I już nieaktualne info

   Było 90 mieszkań a już jest 78. Jak na 14 dni sprzedaży za 9K od metra to chyba nieźle.

   • 1 0

 • Powinni dodać *Traffic powstaje w doskonale skomunikowanym, a jednocześnie otoczonym zielenią miejscu. (2)

  * - do czasu powstania kolejnych inwestycji, wtedy będzie już tylko kolejnym blokowiskiem

  Najlepsze w tych reklamach są te niedopowiedziane szczegóły. Patrz inwestycje przy Piekarniczej, na początku tylko kilka wieżowców, super miejsce. A teraz kongo, betonowa dżungla co najmniej jakby budowali w Japonii, a same budynki wyglądają jak arcydzieło Kima w KRLD.

  • 54 8

  • Dużo zieleni i spokojne sąsiedztwo

   Chyba, że pochowają kogoś znanego to raz na jakiś czas może byc trochę głośniej.

   • 1 0

  • To jest miejsce

   Po byłej spółdzielni i nie sądzę , że cokolwiek jeszcze wybudują na tym terenie

   • 1 2

 • Obrzydliwy projekt

  Zniechęca do kupienia tam mieszkania. Kloc.

  • 16 16

 • Pod wynajem dobre (3)

  Ja raczej bym się tam nie widział. No jeszcze z oknami na górkę.

  • 14 5

  • (1)

   Pod wynajem slabe. Ceny wyższe niz za inwestycje w lepszych dzielnicach.

   • 7 5

   • W lepszych dzielnicach jest jeszcze drozej.

    • 2 0

  • Raczej ceny za wysokie aby rentowność była sensowna

   • 7 0

 • dychę za metr? (1)

  • 18 2

  • jedno mieszkanie za ok 10 tys na 83 sztuki. Faktycznie ŁaŁ

   • 1 1

 • Idealne miejsce dla wynajmu krótkoterminowego (3)

  Będzie to hotelowiec, a nie budynek mieszkalny

  • 20 7

  • Bzdura

   Widać, że nie masz pojęcia o najmie krótkoterminowym

   • 7 10

  • Najem krótkoterminowy na górnym tarasie? Buahahaha

   • 2 6

  • i to potwierdza moją opinię o krytykach najmu krótkoterminowego - raczej nic o nim nie wiedza

   1. Grupa pierwsza Zazdrośnik słyszeli coś od kogoś czytali w gazecie, mieszkają poza centrum i myślą, że to przez najem krótko terminowy nie mogą sobie kupić chaty w centrum.
   2. Grupa druga Regulator - sąsiad któremu wszystko przeszkadza w przypadku najmu krótkoterminowego walczy bo 3 lata temu była impreza , jak się wprowadzą sąsiedzi z dziećmi zarząda regulacja prokreacji.

   • 2 5

 • Cudowny projekt

  Wewnętrzny dziedziniec w kształcie U świetnie będzie akumulował wszystkie hałasy z bardzo ruchliwej ulicy. Budynek z tylu niby ekspozycja na południe ale widok na skarpę.

  • 20 5

 • Hałas (4)

  Uuuuuu....Projekt akustycznie prawdopodobnie bardzo niekorzystny. Wygląda na podstawowy błąd architekta w złym ustawieniu budynku powodujący wnikanie i odbicia hałasu z drogi i linii tramwajowej do wewnątrz obiektu. BRG oraz Wydział Środowiska winien się temu projektowi przyjrzeć a potencjalnym kupcom radzę dokładne rozpoznanie tego aspektu przed zakupem i gwarancje dewelopera że normy aku zostaną dotrzymane

  • 21 8

  • Widzę, że dysponuje Pan odpowiednią wiedzą (3)

   w tym temacie. Jest Pan z konkurencji tego dewelopera?

   • 3 14

   • Odpowiedź (2)

    Nie proszę Pana, mgr inż. Ochrony środowiska, 7 podyplomówek, 15 lat stażu i dziesiątki opracowań w ocenach oddziaływania inwestycji, szkodach w środowisku, odpadach, stosunkach wodnych, akustyce i ochronie przyrody...

    • 14 2

    • Dużo tych podyplomowek (1)

     Aż tyle jest w tym obszarze do dokształcania? :)
     Pytam bez sarkazmu

     • 6 0

     • odpowiedź

      Tak po prostu trzeba nadążać za rozwojem, więc dokształcanie w tej branży to warunek właściwego poziomu tworzonych dokumentacji czy możliwość koreferowania dokumentów. Ponadto rozwój nowych metodyk analiz numerycznych, nowe programy obliczeniowe, rozwój technologii OZE ale też chęć własnego rozwoju miała wpływ na wybór kolejnych studiów podyplomowych.

      • 6 2

 • Jeśli te mieszkania są budowane tak dobrze skomunikowanym (1)

  że można w nich mieszkać nie posiadając samochodów, to po co budować tyle miejsc do ich parkowania? Koszt garaży podziemnych to wg niektórych obliczeń 40% całego kosztu mieszkania. Gdyby nie było normatywów wymagających budowy parkingów podziemnych, cena mieszkania mogłaby być niższa.

  • 5 10

  • Strzelam, że nie mieszkania byłyby tańsze tylko deweloper by zostawił więcej $$ we własnej kieszeni.

   • 7 3

 • (1)

  niestety jest to mało atrakcyjna okolica do mieszkania ze względu na chodzące patologie wkoło, bezdomni, dzieci bez opieki na ulicy, 16 latki w ciąży itd.... w dodatku wiele budynków wkoło kościoła, ul. szara, kartuska itd. są bardzo zaniedbane. A ul. kościelna to jest szok miejski.

  • 22 10

  • Dokladnie tak, w dodatku halasliwa petla - pisk tramwajow skrecajacych i huk ruszajacych autobusow, kosciol... same minusy. Za 10 k za metr chcialbym moc odpoczac w mieszkaniu po pracy

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane