• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ukradł prawie 2,6 tys. litrów paliwa z kart flotowych

Ewa Palińska
9 lutego 2023, godz. 13:30 
Opinie (70)
Ukradł blisko 2,6 tys. litrów paliwa, ale długo nie pojeździł. Przeszkodzili w tym gdańscy kryminalni, którzy szybko ujęli zuchwałego złodzieja. Ukradł blisko 2,6 tys. litrów paliwa, ale długo nie pojeździł. Przeszkodzili w tym gdańscy kryminalni, którzy szybko ujęli zuchwałego złodzieja.

Za pomocą kradzionych kart flotowych z wypożyczalni samochodów zatankował prawie 2,6 tys. litrów paliwa o wartości 18 tys. zł. 30-latkowi z Pruszcza Gdańskiego nie było jednak dane zbyt długo cieszyć się tą zuchwałą kradzieżą, bo szybko wpadł w ręce gdańskich kryminalnych. Ci znaleźli przy nim nie tylko skradzione karty, ale też narkotyki, przez co obszerna lista stawianych mu zarzutów wydłużyła się do 54.Kryminalne Trójmiasto - więcej historiiZdarza ci się płacić cudzą kartą?

W połowie stycznia policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej odebrali zgłoszenie o tym, że z samochodów należących do wypożyczalni nieznany sprawca ukradł karty flotowe, za pomocą których zatankował prawie 2,6 tys. l paliwa. Zgłaszający wycenił straty na prawie 18 tys. zł.

Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawcy i zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, które dokładnie przeanalizowali.Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni ustalili tożsamość sprawcy. We wtorek rano, 7 lutego, na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o te przestępstwa.

Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 43 kradzione karty flotowe oraz 8 porcji różnego rodzaju narkotyków.

W trakcie pracy nad tą sprawą śledczy ustalili, że podejrzany w okresie od 6 grudnia do 12 stycznia 2023 r. z wypożyczonych samochodów kradł karty flotowe i za ich pomocą płacił za benzynę, którą lał do swoich kanistrów.Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 53 zarzutów za kradzieże z włamaniem oraz zarzut za posiadanie narkotyków. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków grozi do lat 3.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (70)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane