• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Widziałeś ten znak? Pomyśl jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem

szym
3 lutego 2023, godz. 07:00  Raport
Opinie (276)
Jedna z klatek na Przymorzu została "oznaczona" czerwoną kropką. Jedna z klatek na Przymorzu została "oznaczona" czerwoną kropką.

Łapanie za klamki i skryte oznaczanie mieszkań, do których później można wrócić po łup - kolejni mieszkańcy Trójmiasta ostrzegają się przed włamywaczami. Sygnały docierają do naszej redakcji z różnych dzielnic Gdańska, Gdyni i Sopotu. Radzimy jak uchronić się przed włamaniem.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Uważasz, że masz dobrze zabezpieczone mieszkanie przed włamaniem?

Przypomnijmy: kilka dni temu informowaliśmy, że mieszkańcy ostrzegają sięRaporcie z Trójmiasta i na forach dzielnicowych, że w różnych rejonach miasta chodzą ludzie, którzy łapią za klamki drzwi wejściowych.

Sposób działania przestępców jest banalnie prosty i niestety skuteczny. Rabusie przechodzą od klatki do klatki, penetrując wszystkie piętra naciskają po kolei klamki. Jeśli któryś z mieszkańców zapomni zamknąć drzwi, złodziej to wykorzysta, zajrzy do środka i może zgarnie coś szybko z przedpokoju.

To jednak nie wszystko. Kolejni lokatorzy w okolicach drzwi odkrywają dziwne naklejki bądź oznaczenia. To informacja dla przestępcy, które dane mieszkanie zostawia sobie "na później".W ostatnich dniach podobny sygnał przesłali nam m.in. mieszkańcy Przymorza.

Oznaczone drzwi (33 opinie)

Kolejne oznaczone drzwi na klatkach na Przymorzu .
Zamykajcie drzwi wejściowe do domu i klatki .
Kolejne oznaczone drzwi na klatkach na Przymorzu .
Zamykajcie drzwi wejściowe do domu i klatki .


- Kręcą się po klatkach w kamizelkach odblaskowych i udają pracowników administracji, po wizycie każda klatka oznakowana, ma na drzwiach czerwona albo zielona kropkę - napisał w Raporcie z Trójmiasta jeden z naszych czytelników.

Sposób na złodzieja. Drzwi to podstawaJak uchronić się przed włamaniem, a w przypadku gdy złodziej dostanie się do mieszkania - ułatwić pracę policji, która może pomóc w odzyskaniu własności?

Eksperci od bezpieczeństwa radzą, by zacząć od najbardziej podstawowych spraw: wyrobić nawyk zamykania drzwi, nawet gdy jesteśmy w domu. Przy okazji np. remontu warto też pomyśleć o wstawieniu drzwi antywłamaniowych. Ich konstrukcja zniechęci potencjalnego włamywacza, np. do manipulowania przy zamku.

2
miejsce: Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne
Drawex
Gdańsk, Kołobrzeska 32
9.6


W Trójmieście działa około 200 firm, które oferują drzwi antywłamaniowe. Ich ceny co prawda zaczynają się od ponad 4 tys. zł.

- To jednak dobra inwestycja, która może pomóc uniknąć większych strat - słyszymy.

Alarm i monitoring zewnętrzny lub wewnętrznyJeżeli przestępca mimo to będzie próbował manipulować przy drzwiach, pomocny może się okazać alarm, który spłoszy włamywacza, a przy okazji może zawiadomić agencję ochrony.

W takich sytuacjach może przydać się również monitoring zewnętrzny (jeżeli np. mieszkamy w domu jednorodzinnym, lub spółdzielnia mieszkaniowa wyraziła zgodę na instalację kamer) albo wewnętrzny.

Ten drugi co prawda zarejestruje przestępcę, który już dostał się do mieszkania, ale takie nagranie może później pomóc policji w znalezieniu naszej własności.

4
miejsce: Monitoring, telewizja przemysłowa
Elmos
Lublewo, gen. Józefa Wybickiego 67
7.9


W naszym serwisie znaleźć można ponad 120 firm, które oferują takie usługi:

Przewiercił drzwi, by obserwować mieszkanie?O metodach włamywaczy pisaliśmy już rok temu. Wówczas czytelniczka poinformowała nas o podejrzanym zachowaniu obcego mężczyzny, który kręcił się przy jej drzwiach wejściowych.

Mężczyzna klękał przy drzwiach, otwierał okno na korytarzu, kilka razy wychodził i wracał. Gdy właścicielka mieszkania wróciła do domu, zauważyła, że w drzwiach wywiercono małe otwory. Jej zdaniem sprawca mógł przez nie obserwować mieszkanie.

Mężczyzna dziwnie się zachowywał. Nagranie z ubiegłego roku.Ubezpieczenie mieszkania przed włamywaczamiNa koniec warto wspomnieć o ubezpieczeniu swojej nieruchomości. Choć ta metoda przed przestępcą nas nie uchroni, to jednak pozwoli zminimalizować straty.

Oferty ubezpieczenia w Gdańsku
Oferty ubezpieczenia w Gdyni
Oferty ubezpieczenia w Sopocie

3
miejsce: Ubezpieczenia
ABC Ubezpieczenia
Gdańsk, al. gen. Józefa Hallera 128A
9.1
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (276)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane