• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyrwane słupki, rozjechana zieleń. Tak kierowcy szukają miejsc do parkowania

Maciej Korolczuk
6 grudnia 2022, godz. 07:00 
Opinie (370)
Wyrwane paliki i rozjeżdżone świeżo posadzone krzewy - tak wygląda niedawno zagospodarowany zieleń na ul. Wojska Polskiego. Wyrwane paliki i rozjeżdżone świeżo posadzone krzewy - tak wygląda niedawno zagospodarowany zieleń na ul. Wojska Polskiego.

Ani nowe nasadzenia, ani wygrodzenie nie powstrzymały kierowców, którzy przy ul. Wojska PolskiegoMapka w Gdańsku taranowali drewniane paliki i rozjechali nowo nasadzone rośliny. 14 tys. zł na rośliny pochodziło z budżetu Rady Dzielnicy.Czy zdarza ci się parkować w nie do końca prawidłowy sposób?

Deficyt miejsc postojowych to kłopot wielu dzielnic, nie tylko w Gdańsku, ale w całym Trójmieście. Kierowcy radzą z tym sobie na różne sposoby: szukają darmowych miejsc na parkingach przy dużych sklepach, czasem wygradzają sobie miejsca ustawiając pachołki albo kosze na śmieci, zdarza się, że sami wyznaczają sobie miejsca samodzielnie malując koperty do parkowania.

Niestety, są też bardziej inwazyjne pomysły na znalezienie wolnej przestrzeni do parkowania.

  • Nasadzenia i drewniane wygrodzenie kosztowało 14 tys. zł i zostało zrealizowane ze środków Rady Dzielnicy.
  • Nasadzenia i drewniane wygrodzenie kosztowało 14 tys. zł i zostało zrealizowane ze środków Rady Dzielnicy.

Przy ul. Wojska Polskiego na Strzyży ofiarą zdeterminowanych kierowców padły nowe nasadzenia. Niedawno pojawiły się tam krzewy pęcherznicy, za co z własnych środków zapłaciła Rada Dzielnicy. 100 metrów bieżących nasadzeń i wygrodzeń wyceniono na 14 tys. zł.

Nowymi nasadzeniami mieszkańcy nie nacieszyli się jednak długo, bo krzewy zostały wyrwane z korzeniami, podobnie jak okalające je drewniane paliki.

- Od lat odzyskujemy tereny zielone, zakładamy kolejne rabaty, systematycznie dosadzamy nowe rośliny i dbamy o te, które rosną od wielu sezonów. Najczęściej zabezpieczamy takie miejsca drewnianymi palikami, a czasem słupkami, by nawet jesienią czy zimą nikt nie miał wątpliwości, że są to tereny, które wiosną i latem zakwitną. Jak widać, ani paliki, ani krzewy pęcherznicy nie stanowią przeszkody dla kierowców przy ul. Wojska Polskiego. Kolejny raz na wniosek i przy współpracy z Radą Dzielnicy Strzyża posadziliśmy w tym miejscu rośliny. Wyrwane z korzeniami i porozjeżdżane kępy krzewów nie miały szansy urosnąć i rozkwitnąć. Rośliny takie jak pęcherznica, nie mają najmniejszych szans w starciu z kołami samochodów - podkreśla Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Sprawa dewastacji zieleni została zgłoszona Straży Miejskiej, która ma mieć baczniejsze oko na parkujących w tym miejscu.

  • Nasadzenia zostały zabezpieczone drewnianym wygrodzeniem, które również zostało zniszczone.
  • Nasadzenia zostały zabezpieczone drewnianym wygrodzeniem, które również zostało zniszczone.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (370)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane