• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

50 zł za godzinę parkowania pod szkołą. "Straszak, który zadziałał"

Maciej Korolczuk
10 października 2022, godz. 07:00 
Opinie (200)
50 zł za godzinę - z taką opłatą trzeba się liczyć parkując swoje auto na parkingu należącym do Morskiej Szkoły Podstawowej w Gdańsku. 50 zł za godzinę - z taką opłatą trzeba się liczyć parkując swoje auto na parkingu należącym do Morskiej Szkoły Podstawowej w Gdańsku.

Mieszkańcy parkujący auta na parkingu Morskiej Szkoły PodstawowejMapka na Chełmie i zajmujący miejsca dla nauczycieli i rodziców uczniów, zmusili dyrekcję do wprowadzenia opłat za parkowanie. Nie byle jakich, bo wynoszących 50 zł za godzinę. - Po wprowadzeniu nowych zasad aut jest mniej. Straszak zadziałał - przyznaje Kamil Gajewski, dyrektor szkoły.Jak oceniasz pomysł władz szkoły?

Na nietypową stawkę 50 zł za godzinę parkowania pod Morską Szkołą Podstawową im. Aleksandra Doby na Chełmie zwrócił uwagę nasz czytelnik.

- Ja rozumiem, że to jest prywatny parking, nie przeznaczony dla obcych. Ale absurdalność stawki wywołuje złośliwy rechot i aż kusi o sprawdzenie, jak będzie dochodzona należność za parkowanie np. od 18 do 6 rano. Miało odstraszać, a wywołuje zakwasy w mięśniach brzucha - ze śmiechu - napisał w Raporcie z Trójmiasta.

Stawka by odstraszyć postronnychPostanowiliśmy sprawdzić, z czego wynika wprowadzenie opłat na szkolnym parkingu i przede wszystkim, co jest przyczyną tak wysokiej stawki za postój. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kamilem Gajewskim, dyrektorem szkoły.

- Nasz dotychczasowy parking podcieniowy na ok. 50 aut został zlikwidowany. W związku z tym przed szkołą powstaje nowy parking na ok. 72 miejsca postojowe. Połowa parkingu, docelowo przeznaczonego dla nauczycieli i rodziców odwożących swoje dzieci do szkoły, jest już gotowa i udostępniona, ale od początku roku szkolnego znaczna część miejsc była zajmowana przez okolicznych mieszkańców - opowiada dyrektor Gajewski.

Nietypowa oferta od jednej ze wspólnotPoczątkowo kierowcy "z zewnątrz" byli upominani karteczkami pozostawianymi za wycieraczką, a nauczycielom rozdano identyfikatory uprawniające do parkowania na terenie szkoły.

Miękkie działania nie przyniosły jednak pożądanych efektów. Dyrekcja zdecydowała się więc na zmianę zasad parkowania i wprowadziła opłatę w wysokości 50 zł za godzinę postoju. Opłata nie dotyczy nauczycieli i rodziców uczących się w szkole dzieci.

- Opłatę wprowadziliśmy ok. 2 tygodnie temu i muszę przyznać, że efekty są pozytywne - przyznaje Gajewski. - Teren, na którym funkcjonuje parking, jest własnością szkoły. Tablica informująca o opłatach jest straszakiem na kierowców, którzy chcieliby pozostawić u nas swoje auto. Co ciekawe, gdy likwidowaliśmy poprzedni parking, jedna ze wspólnot widząc, że pewnie będziemy mieli teraz kłopot z parkowaniem, zaproponowała naszym nauczycielom wynajem miejsc postojowych znajdujących się za szlabanem, w cenie 30 zł miesięcznie. Nie byliśmy zainteresowani, bo wiedzieliśmy, że za chwilę będzie u nas nowy i większy parking, który w zupełności zaspokoi nasze potrzeby.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (200)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane