• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Buspas o zmiennym kierunku na Janka Wiśniewskiego

Michał Sielski
6 lipca 2022, godz. 07:00 
Opinie (123)
Buspas ma sprawić, że podróż komunikacją będzie znacznie szybsza niż samochodem. Buspas ma sprawić, że podróż komunikacją będzie znacznie szybsza niż samochodem.

Gdynia szuka wykonawcy rozbudowy ul. Janka Wiśniewskiego. Będzie tam buspas, ale kierowcy na tym nie stracą. Powstać ma dodatkowy pas o zmiennym kierunku dla pojazdów komunikacji. Zyskać mają też rowerzyści.Nowy buspas zaczynać się będzie przy dworcuMapka i skończy na skrzyżowaniu z ul. EnergetykówMapka. Dalej jest już bowiem buspas do ul. Kwiatkowskiego i w górę do skrzyżowania z ul. płk. DąbkaMapka.

Właśnie ogłoszono przetarg w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Buspas na Janka Wiśniewskiego - dodatkowy pas o zmiennym kierunkuNa tym odcinku powstanie nowy buspas. Na tym odcinku powstanie nowy buspas.
Już wiadomo, że buspas nie zostanie wyznaczony na żadnym z istniejących w obu kierunkach dwóch pasów. Wykonawca zaprojektuje dodatkowy pas, z którego będą mogły korzystać pojazdy komunikacji publicznej, które na Janka Wiśniewskiego utykają w korkach nie tylko podczas festiwalu Open'er.

Buspas skróci podróż pasażerów na tym odcinku w godzinach szczytu nawet trzykrotnie.

Buspasy także dla motocyklistów- To jedno z kluczowych działań do powstania północnego korytarza buspasowego. Najciekawszym rozwiązaniem jest oczywiście pas, który w zależności od obciążenia będzie zmieniał swój kierunek - podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Droga rowerowa przy ul. Janka Wiśniewskiego do dopracowania  • Rowerzyści martwią się, że koncepcja nie zakłada przy przejściach dla pieszych także przejazdów rowerowych, które pozwolą na przejazd w kierunku nowej drogi rowerowej.
  • Przedstawiciele Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia obawiają się, że jeśli przedstawiony projekt będzie zrealizowany w takiej formie, to szlaki rowerowe nie będą połączone.
W ramach inwestycji powstanie też droga rowerowa bliżej Śródmieścia Gdyni, ale rowerzyści zwrócili już uwagę, że dokumentacja zawiera istotne braki.

- Gdynia szykuje kolejny "teleport" rowerowy? Razem z buspasami na ul. Janka Wiśniewskiego ma powstać droga dla rowerów. Wielokrotnie prosiliśmy o projekt koncepcji organizacji ruchu, aby móc złożyć nasze uwagi, ale wiceprezydent Marek Łucyk i podlegli mu urzędnicy wielokrotnie odmawiali. Efekt? Wedle opublikowanych materiałów, jadący z centrum w stronę estakady rowerzyści na skrzyżowaniu przy stacji Shell będą musieli "przefrunąć" z jednej strony drogi na drugą, bo miejscy inżynierowie ruchu zapomnieli o przejazdach rowerowych - informują przedstawiciele Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia.
Wszystko wskazuje jednak na to, że na tym etapie inwestycji, niedociągnięcia uda się jeszcze naprawić przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Quiz Komunikacja w Trójmieście. Znasz wszystkie odpowiedzi? Średni wynik 67%

Komunikacja w Trójmieście. Znasz wszystkie odpowiedzi?

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (123)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.