Fakty i opinie

Harcerze nadal odsłonięci

Najnowszy artukuł na ten temat

Baltiq Plaza gotowa. W kwietniu otwarcie

Nic nie wskazuje na to, aby jedyny wolny plac przy najbardziej prestiżowej ulicy Gdyni został szybko zabudowany. Skwer Tajnego Hufca Harcerzy nie ma szczęścia do konkursów architektonicznych rozpisywanych przez miasto.

- Na konkurs wpłynęło osiem prac. Jednak Sąd Konkursowy uznał, że żaden z projektów nie może być przyjęty bez istotnych zmian i podjął decyzję o nie przyznawaniu I nagrody - tyle napisano w oficjalnym komunikacie po ogłoszeniu wyników konkursu na projekt uzupełnienia kwartału zabudowy pomiędzy ulicami: Wybickiego, Świętojańską, Żwirki i Wigury w Gdyni. W dalszej części możemy przeczytać: - Nie przyznanie I nagrody oznacza, iż przyszłość miejsca, które było przedmiotem konkursu nie została w żaden sposób przesądzona.

Tymczasem skwer przed pomnikiem gdyńskich harcerzy, to zdaniem wiceprezydenta Gdyni Marka Stępy, bardzo ważny punkt miasta:
- To jest ostatni wolny plac pomiędzy Świętojańską, a Kamienną Górą. Ważne jest, aby utrzymać łączność widokową pomiędzy kanionem ulicy Świętojańskiej, a tworem przyrody, jakim jest Kamienna Góra. Tak jak teraz, jest to po prostu wyrwa w zabudowie.

Szczególną trudnością dla projektantów oraz inwestorów jest konieczność zachowania w niezmienionej postaci Pomnika Harcerzy. Preferowane jest pozostawienie go w dotychczasowym miejscu, ale tak, aby był ogólnie dostępny i widoczny. Dopuszczalne jest jednak przeniesienie pomnika na zakończenie ul. Żwirki i Wigury.
Miasto - mimo niepowodzenia - wierzy w sukces kolejnego konkursu.

- Niebawem zostanie ogłoszony - zapowiedział wiceprezydent Stępa.

Opinie (25)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.