• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak sprawdzić, gdzie głosować? Pomoże wyszukiwarka komisji wyborczych

Ewelina Oleksy
4 października 2023, godz. 14:30 
Opinie (135)
Przed wyborami warto sprawdzić, gdzie znajduje się nasza komisja wyborcza. Przed wyborami warto sprawdzić, gdzie znajduje się nasza komisja wyborcza.

Przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi warto sprawdzić, gdzie znajduje się nasza komisja wyborcza, czyli lokal, w którym będziemy mogli zagłosować. Nie w każdym przypadku jest to bowiem to samo miejsce "co zawsze". Żeby mieć pewność, najprościej skorzystać z internetowej wyszukiwarki udostępnionej przez Państwową Komisję Wyborczą.Lista wszystkich kandydatów w wyborach- sprawdź w naszym serwisieWiesz, gdzie znajduje się twoja komisja wyborcza?

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę, 15 października.

Warto więc sprawdzić, czy widniejemy w spisie wyborców oraz gdzie mieści się komisja wyborcza przypisana do naszego adresu, żeby w dniu głosowania nie zdziwić się, że jednak nie tam, gdzie do tej pory.

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować w wyborachNajprościej sprawdzić to przez internetową wyszukiwarkę obwodowych komisji wyborczych.

Wystarczy wpisać w niej miasto, czyli np. Gdańsk, Gdynię lub Sopot i ulicę, na której jesteśmy zameldowani. Wyszukiwarka od razu wskaże nam numer komisji wyborczej, jej adres oraz granice, które obejmuje.Po kliknięciu w numer komisji przypisanej do danej ulicy pokazuje się więcej informacji - m.in. skład osobowy komisji, to czy jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, a także to, ilu wyborców jest uprawnionych, by oddać w niej głos.

W Gdańsku jest kilka zmianWładze Gdańska poinformowały, że w mieście utworzono 202 komisje wyborcze. Wśród nich jest kilka nowości i zmian w porównaniu do poprzednich lat.

Poniżej najważniejsze z nich:

Ze względu na przekroczenie liczby mieszkańców w niektórych obwodach wyborczych, zmianom uległy również granice obwodów głosowania:

  • Ul. Częstochowska została przeniesiona z OKW 45 do OKW 44. Siedziba obwodu pozostaje taka sama, tj. SP nr 12, przy ul. Człuchowskiej 6.
  • Nieparzyste numery ul. Lema, od 7 do 21Z, zostały przeniesione z OKW 87 do OKW 77 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, przy ul. Kartuskiej 245B.
  • Parzyste numery ul. Rakoczego, od 28 do 32Z, zostały przeniesione z OKW 88 do OKW 77 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, przy ul. Kartuskiej 245B.
  • Parzyste numery ul. Lema, od nr 2 do nr 12Z, pozostają w OKW 87 w SP nr 1, przy ul. Gojawiczyńskiej 10.
  • Numery od 1 do 27Z ul. Rakoczego pozostają w OKW 88 w ZSO nr 12, przy ul. Dobrowolskiego 6.

Komunikacją miejską na wybory dojedziesz za darmoKomunikacja miejska w całym Trójmieście w dniu wyborów będzie bezpłatna.

Na wybory w całym Trójmieście dojedziesz za darmo Na wybory w całym Trójmieście dojedziesz za darmo

- Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy jak najaktywniej wzięli udział w wyborach, ale też, żeby to był bardzo szczególny dzień - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.


Opinie wybrane

Wszystkie opinie (135)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane