• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolejny deweloper na Siennej Grobli

Ewa Budnik
2 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
"Za Motławą" coraz więcej się dzieje, a kolejne informacje o wchodzących tu deweloperach pozwalają przewidywać, że niebawem powstaną tu setki nowych mieszkań. "Za Motławą" coraz więcej się dzieje, a kolejne informacje o wchodzących tu deweloperach pozwalają przewidywać, że niebawem powstaną tu setki nowych mieszkań.

Możliwe, że jeszcze w tym roku, u zbiegu Motławy i Wisły w Gdańsku, zacznie powstawać duże osiedle mieszkaniowe. Firma deweloperska Robyg ogłosiła zakup 4,6 ha gruntu przy Siennej Grobli. zobacz na mapie Gdańska. Firma zapłaciła za teren 10 mln euro.



Zamieszkałbyś w dzielnicy Długie Ogrody?

Śródmieście Gdańska, po latach oczekiwania na dobry moment, zabudowuje się w coraz szybszym tempie. Deweloperzy, niesieni na fali wysokiej sprzedaży, kupują kolejne grunty i jak najszybciej wprowadzają projekty do sprzedaży. Nie inaczej będzie z działką, którą firma Robyg kupiła na Polskim Haku, przy Siennej Grobli. Pod koniec grudnia podpisana została umowa zobowiązująca do nabycia nieruchomości przez spółkę z grupy kapitałowej Robyg S.A. Spółka nazywa się Robyg Grobla Park, co pozwala domyślać się, jak nazywała się będzie inwestycja, która tu powstanie.

- Rozpoczęcie prac uzależnione jest od tego, jak szybko uda nam się uzyskać pozwolenie na budowę. Mam nadzieję, że będzie to możliwe w tym roku. Będą to budynki o funkcji mieszkaniowo-usługowej - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej firmy deweloperskiej Robyg. - Prace archeologiczne będą prowadzone na etapie wykonywania wykopów pod budynki.
Pracownia architektoniczna, która zaprojektuje budynki, jakie powstaną w tym miejscu, jeszcze nie została wybrana. Deweloper szacuje, że na działce o powierzchni 4,6 ha powstać może ok. 54 tys. m kw. powierzchni mieszkaniowej i usługowej. Dla większości terenu, który kupuje Robyg, obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje zabudowę mieszkaniowo-usługową, przy czym mieszkania mogą zająć maksymalnie 50 proc. powierzchni użytkowej. Budynki mogą mieć maksymalnie 19 metrów wysokości i dowolny kształt dachu. Za grunt Robyg zapłaci 10 mln euro.

Czytaj także: jakie nowe inwestycje mieszkaniowe zaczęły powstawać w 2016 roku

Lokalizacja ma przed sobą różową przyszłość, bo planowana jest budowa tunelu pod kanałem Motławy, którym z Młodego Miasta dojechać będzie można na Polski Hak. Prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który określi układ drogowy związany z tą inwestycją właśnie trwają. Sam tunel nie zacznie jednak powstawać przed 2020 rokiem.

  • Widok na działkę, którą na Polskim Haku kupuje Robyg. Krajobraz ma szansę zacząć się zmieniać jeszcze w tym roku.
  • Działka na samym końcu Polskiego Haka należy do dewelopera Eco Classic, który ma też projekt budowy wysokościowca w tym miejscu.
  • Nowa Grobla Apartamenty. Osiedle, które deweloper Atal buduje przy Długiej Grobli.
Działka na samym cyplu Polskiego Haka zobacz na mapie Gdańska od lat jest w posiadaniu firmy deweloperskiej Eco Classic, która ma projekt postawienia w tym miejscu wysokościowca mieszkalno-biurowego (170 metrów). W tym momencie spółka nie planuje realizacji tej inwestycji.

Przy ulicy Na Stępce zobacz na mapie Gdańska, a więc "za Ołowianką", dwie działki ma należący do Grupy IKEA Vastint. Deweloper w ostatnich latach w szybkim tempie zwiększa liczbę realizowanych w całej Polsce projektów mieszkaniowych i biurowych. Na Stępce za jego sprawą powstać mają mieszkania, jedna z inwestycji nosi roboczą nazwę Riverside.

Przy Angielskiej Grobli trwa budowa osiedla, realizowanego przez firmę PB Górski. Powstaną tu trzy budynki, które z istniejącą Szafarnią, hotelem Gdańsk, wyremontowanym budynkiem biurowym Amber Tower i apartamentowcami WaterLane, stworzą zwarty kwartał zabudowy. Pierwszy budynek będzie gotowy pod koniec 2017 roku, a cała inwestycja zostanie ukończona w 2019 roku.

Czytaj także: ceny rosną, popyt nie maleje, o kredyt coraz trudniej - rynek nieruchomości mieszkaniowych w 2016 roku

W minionym roku inwestycję przy Długiej Grobli zobacz na mapie Gdańska rozpoczął też cieszyński Atal. Firma regularnie zwiększa bank ziemi w Trójmieście, a Nowa Grobla Apartamenty będzie to jego pierwszą realizacją w Gdańsku. W sumie powstanie tu 168 mieszkań, będą do odbioru w drugim kwartale 2018 roku.

Obiecująco zapowiada się także nowa zabudowa przy Długich Ogrodach. Tu działki ma Budimex Nieruchomości, Gmina Żydowska i firma Vesta. Budimex projektuje dla siebie i Gminy Żydowskiej dla której będzie realizował inwestycję na działce gminy. W porozumieniu z tym inwestorem jest firma Vesta, która ma działkę tuż obok. Przygotowanie inwestycji jest w toku.

Zobacz stare budynki przy Siennej Grobli. Film archiwalny

Nieruchomości Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Miejsca

Opinie (117) ponad 10 zablokowanych

  • Nie chciał bym tam mieszkać

    często widzę jak w tamtym kierunku idą dymy z kominów z dzielnicy portowej. a może deweloperzy wymuszą zaprzestanie spalania tam śmieci no. z Ukrainy ?

    • 5 2

  • akurat ten rejon miasta juz jest przeinwestowany (1)

    90% mieszkan bedzi ena wynajem, zacznie sie walka o kazdego turyste. Watpie aby chcial tam wynajmowac jakis student itp no chyba, ze prostytutki.

    W najblizszych 2-3 latach powstanie ok 3 tys pokoi/mieszkan na Starowce. Do tego w kolejnych latach do ok 6-7 tys. Razem ok 10 tys mieszkan/pokoi.

    Mamy tylu turystow?

    Miasto na pewno wygra podatkami od nieruchomosci.

    • 6 2

    • może i przeinwestowany ale wszystko jest kwestią ceny

      przy dobrej cenie jest to lepsza lokalizacja (o ile będą kładki) od Dolnego Miasta, a tam też deweloperka kwitnie a ceny są wysokie.

      • 1 0

  • kolejne apartamentowce na wynajem . Dla prawdziwych Gdańszczan Szadułki lub dalej rdzenni mieszkańcy według tej władzy na obrzeża ,centrum dla Niemców , lub emigrantów!

    • 7 3

  • Niech budują (1)

    Tyle tego teraz w Centrum stawiają, że szok. Szału cenowego nie będzie. Pod kontem inwestycji słabo długofalowo. Miasto mogłoby dorzucić jakiś dodatkowy podatek dla kupujących spoza. Chyba, że się przemeldują.

    • 2 3

    • Miasto mogłoby dorzucić jakiś dodatkowy podatek od głupoty mieszkańców. Chyba że zmądrzeją.

      • 0 0

  • No i zaczeło się.... (3)

    Plan wykonany, zabytki rozpierd...., działki opchnięte, przez 20 latek tereny całkowicie i celowo "zaniedbane i zapomniane" zostaną zabudowane - prawdopodobnie zwykłą grodzoną mieszkaniówką, która ma się nijak do historii - jak wiele beznadziejnych brył, które w ciągu ostatnich kilku lat powstały w pobliżu Motławy...szkoda tylko, że woda przypomina ścieki, że żaden dureń nie pomyślał o nabrzeżach i deptakach wzdłuż nich. W najbliższej okolicy funkcjonuje kilka zakładów - pewnie za jakiś czas okaże się, że nowym lokatorom przeszkadza hałas ze stoczni, smród z kominów i pył z przeładunków statków........do tego te pociągi kilka razy dziennie.....

    Ciekawostki w komentarzach z 2010 i 2012.....

    http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/500-wolow-na-tydzien-Historia-rzezni-w-Gdansku-n55136.html

    http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nocny-pozar-dawnych-zakladow-miesnych-n40415.html

    • 14 2

    • i tak dzieje sie z kamienicami we Wrzeszczu- zapuszczone, zaniedbane (2)

      specjalni lokatorzy za darmochę tzw. socjal
      urzędnicy są wielkiego serca w centrum mieszkania socjalne ( 500+) a pracujący na obrzeża

      • 2 1

      • Z tytułem zgadzam się w 100%...... (1)

        Ale co do 500+ mylisz się.

        To, że ktoś dostaje 500+ nie znaczy, że żyje z socjalu i jest patolem (zresztą, to, że ktoś żyje z socjalu też nie świadczy o tym, że jest patolem - bo rożnie życie się układa) - wiem, że gazjeta, ubk-vn i inne anty polskie media wciskają taki kit....ale znam osoby, które zarabiają miesięcznie więcej niż statystyczny polak w ciągu roku - i też korzystają z 500+ (gość ma 6 dzieci.....)

        Podobnie można generalizować w drugą stronę, że każdy jeżdżący nowym autem wartym więcej niż 200 tys, mieszkający w nowym domu itp wciąga wieczorami kokę przez zwinięty banknot o nominale 500 euro itp....

        • 3 2

        • Za treść dałbym +, ale PISowska retoryka ujawniająca się w Twojej wypowiedzi niestety nie pozwala :)

          • 0 0

  • Bravo !

    Swietna wiadomosc. Trojmiasto buduje sie za wolno, w samym tylko Gdansku na dzis potrzebne jest 380 000 nowych mieszkan. Ceny rosna za wolno, podaz jest za mala I deweloperzy sa za malo wydolni oraz za malo zarabiaja. To sie zmiania na szczescie.
    W 2017 -18 zacznie sie naplyw do miast ludnosci z miejszych miejscowoisci, po wejsciu w zycie nowej wersji 500+, czyli 500+ na dziecko ale raz w tygodniu i 1500+ (Euro) na rodzica, wzorem Finlandii.

    • 0 8

  • Tam nie pobuduja nic przez kolejne 10 lat , to zwykla machinacja zeby wykazac koszty

    w ksiegowosci byle nie zapłacić podatków .
    1.Dojazd
    2.tereny po przemysłowe
    3 infrastruktura
    - duzo ciekawszym miejscem jest teren po byłych Gdańskich Zakładach Mięsnych

    • 0 1

  • Kolejny "suwenir" dla deweloperów:tunel pod wodą. A plebs nie może przejechać na drugi koniec miasta... Co z trasą czerwoną?

    • 2 0

  • Osiedle dla seniorow (1)

    Czy nie ma chetnego inwestora na budowe osiedla dla seniorow ,mysle ze warto bo seniorzy szukaja takich mieszkan gdzie maja wlasny nie duzy kat i gdzie byla by stolowka i doktor a mieszkaja we wlasnych mieszkaniach oczywiscie blisko centrum bo tutaj mieszkaja i nie chca zmienic swojego srodowiska

    • 2 3

    • Nie potrzeba budować oddzielnych osiedli dla osób starszych, czy niepełnosprawnych. Getta już były i nie wracajmy do tego
      Myślę, że obecne apartamentowce spełniają warunki również, a może szczególnie dla seniorów
      1. Mieszkanie bez barier architektonicznych
      2. Wychodzę z auta w garażu podziemnym i jadę windą bezpośrednio na poziom mojego mieszkania
      3. zielone patio na dachu z ławeczkami, gdzie można poczytać, czy tylko posiedzieć.
      4. W recepcji całodobowa ochrona, która za drobną opłatą nie odmówi świadczenia dodatkowych usług indywidualnych, koniecznych dla osoby starszej ( np. wezwanie lekarza w razie potrzeby, odebranie czy poinformowanie o przesyłce itp. )
      5. Firma sprzątająca budynek za dodatkową opłatą również nie odmówi świadczenia usług np. raz w tygodniu sprzątania w mieszkaniu emeryta. Usługa może być rozszerzona np. o prasowanie, rozwieszanie zasłon, firanek.
      6. Obecnie nie ma żadnego problemu z dostawa gorących posiłków bezpośrednio do mieszkania, a więc każdy emeryt może zamówić i taka usługę.

      Potrzebna tylko kasa, ale w gettach dla staruszków też nikt nie świadczyłby usług za free.

      • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane