Fakty i opinie

stat

Łatwiej zjechać z estakady w kierunku Obłuża, trudniej na Pogórze

Kierowcom po zmianach łatwiej zjechać z estakady w kierunku Unruga. Problem mają jadący w kierunku Pogórza, którym zostaje jeden pas.
Kierowcom po zmianach łatwiej zjechać z estakady w kierunku Unruga. Problem mają jadący w kierunku Pogórza, którym zostaje jeden pas. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Od kilku dni na pasach prawym i środkowym Estakady Kwiatkowskiego przed zjazdem na łącznicę do ul. Unruga zobacz na mapie Gdyni ruch odbywa się wyłącznie w prawo. Przez to jadący w kierunku Pogórza mogą korzystać tylko z jednego pasa. - Gdzie sens i logika, skoro wcześniej zachęcano tam do jazdy na zamek? - pytają kierowcy. - Takie rozwiązanie było rekomendowane przez Audytora Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - odpowiadają urzędnicy.Czy w najbliższych latach znikną korki na trasie w kierunku Pogórza?

tylko jeśli powstanie połączenie kolejowe i skończą się różne prace drogowe 22%
to możliwe, ale nie może przybywać samochodów 3%
nie, obawiam się, że najgorsze dopiero przed nami 75%
zakończona Łącznie głosów: 1454
O zamiarze uporządkowania zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego w kierunku ul. Unruga informowaliśmy jako pierwsi pod koniec sierpnia. Wcześniej przez kilka lat funkcjonowało tam prowizoryczne rozwiązanie w postaci plastikowych separatorów. Sprawdzało się, ale było niebezpieczne, więc jeszcze przed wyborami urzędnicy zdecydowali się zmienić organizację ruchu, malując farbą nowe oznaczenia.

Zmiany na Estakadzie Kwiatkowskiego pomogły, ale nie wszystkimNa pasach prawym i środkowym na Estakadzie Kwiatkowskiego przed zjazdem na łącznicę do ul. Unruga, ruch odbywa się od kilku dni wyłącznie w prawo. Prosto, w kierunku Pogórza, można pojechać wyłącznie ze skrajnego lewego pasa.

I o ile z pierwszej zmiany większość jest zadowolona, to druga zdążyła już wywołać spore wzburzenie wśród kierowców.

- Nie tak dawno był artykuł, aby zmotywować kierowców do jazdy na zamek w tym miejscu ustawieniem znaku. Teraz zmienia się organizację ruchu, malując linię ciągłą niepozwalającą na jazdę prawym pasem. Gdzie sens i logika? - pyta pan Marek.
Zauważa też, że niebawem na dobre zacznie się przebudowa skrzyżowania płk. Dąbka z Kwiatkowskiego.

- Korki dopiero się zaczną, a tu taka niespodzianka. Zamiast ruch usprawnić, to zamyka się jeden pas w miejscu, gdzie i tak jazda na zamek szła opornie - dodaje.

Urzędnicy: takie rozwiązanie zalecał audytor bezpieczeństwaObecna sytuacja na Estakadzie Kwiatkowskiego.
Obecna sytuacja na Estakadzie Kwiatkowskiego. graf. Trojmiasto.pl
Urzędnicy tłumaczą, że to docelowe rozwiązanie, które było rekomendowane przez Audytora Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

- Kontrolował on uprzednią koncepcję rozwiązań, planującą wprowadzenie możliwości skrętu z Estakady Kwiatkowskiego z dwóch pasów ruchu - wyjaśnia Wojciech Folejewski z Zarządu Dróg i Zieleni.
Na zmiany nie ma też co liczyć po planowanej przebudowie ul. Kwiatkowskiego na odcinku od ul. Unruga do ul. płk. Dąbka, przewidującej poszerzenie ulicy do czterech pasów ruchu.

- Skrajne prawe pasy będą przeznaczone na buspasy. Tak więc zmniejszenie liczby pasów ruchu do jednego, już przed zjazdem do ul. Unruga będzie kontynuowane również na projektowanym odcinku ul. Kwiatkowskiego - uzupełnia.

Opinie (254) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.