• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Patent z folią malarską na czysty grób

Marek
31 października 2023, godz. 12:30 
Opinie (139)
Najnowszy artykuł na ten temat Na cmentarz chodzę nie tylko od święta

- Że też na to nie wpadłem! Zamiast co parę dni zgarniać z nagrobka liście przed 1 listopada, można zrobić tak, jak ktoś, kto przykrył nagrobek... folią malarską - pisze czytelnik Trojmiasto.pl, pan Marek. Oto jego list.Przygotowujesz specjalnie groby bliskich na 1 listopada?

Na cmentarzu pojawiam się dość regularnie, od kiedy pożegnałem się z żoną. I zawsze jest tak samo, zwłaszcza jesienią: jakbym dokładnie nie wyzbierał liści, to i tak po paru dniach przychodzę, a na nagrobkach znów ich pełno. Poprzyklejanych, przegniłych, cieknących z deszczem i robiących smugi na płycie nagrobnej.

To frustruje, nawet tak spokojnych ludzi jak ja. Bo ile można robić ciągle to samo, a na następny dzień nie ma śladu po mojej ciężkiej pracy?


Ale właśnie odkryłem sposób, by się tak nie męczyć. Na początku się z tego śmiałem, ale gdy po raz kolejny musiałem zgarniać liście i myć pomnik, zacząłem się zastanawiać, czy rzeczywiście nie ma w tym większego sensu. Ktoś wpadł bowiem na pomysł, żeby cały grób przykryć... folią malarską!

Nie wygląda to może zbyt pięknie, ale ile czasu zaoszczędzi! Przychodzimy rano 1 listopada, zdejmujemy folię, zapalamy znicze, stawiamy kwiaty i wygląda przepięknie. Prawda, że proste?

I można mieć gdzieś te spojrzenia z politowaniem, kierowane przez ostatnie dni w naszym kierunku. My możemy skupić się na wspomnieniach, gdy inni jeszcze na szybko odgarniają liście.

Marek

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (139)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane