• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Toaleta ogólnodostępna, ale bez dostępu

on
22 sierpnia 2023, godz. 17:00 
Opinie (79)
Toaleta znajduje się przy PKM Jasień na pętli autobusowej. Toaleta znajduje się przy PKM Jasień na pętli autobusowej.

Toalety publiczne to temat, który zawsze wzbudza zainteresowanie. Choć nie wszyscy korzystamy z takich miejsc, to jednak każdemu może się zdarzyć, że potrzeba przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie. I co wtedy? Może być kiepsko. A naprawdę kiepsko jest, kiedy toalety są, ale nie są dostępne. Tak jak na pętli autobusowej przy PKM JasieńMapka. Na szczęście to się zmieni.Czy korzystasz z publicznych toalet?

Dlaczego szalety nie działają i czy będą jeszcze dostępne, zapytała za naszym pośrednictwem pani Kornelia, która w pobliżu PKM Jasień bywa na spacerach.

- Toaleta była czynna przez krótki czas po wybudowaniu węzła integracyjnego Gdańsk Jasień, ale od wielu lat jest nieczynna. Temat drażliwy, zwłaszcza dla podróżnych i wielu spacerowiczów korzystających z terenu rekreacyjnego zbiornika Jasień oraz okolicznych lasów - napisała gdańszczanka.
Aplikacja wskaże drogę do najbliższej toalety Aplikacja wskaże drogę do najbliższej toalety

PKM: to nie nasze toaletyToaleta, choć znajduje się przy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, to PKM za nią nie odpowiada.

- Toaleta, o której pisze czytelniczka, dotyczy zlokalizowanej obok naszego przystanku kolejowego pętli autobusowej, na której miasto rzeczywiście wybudowało także toaletę. Ale czy to była, czy jest toaleta ogólnodostępna, czy tylko dla kierowców autobusów, należy już pytać w Urzędzie Miasta lub w ZTM, którym ta - jedynie sąsiadująca z nami - infrastruktura podlega - przekazał rzecznik PKM, Tomasz Konopacki.

Rozkład jazdy PKMTaka kartka wisi na drzwiach toalety już od dłuższego czasu. Taka kartka wisi na drzwiach toalety już od dłuższego czasu.

Toalety przejmuje GZDiZMiasto informuje, że toaleta przy PKM Jasień działała całodobowo do końca ubiegłego roku. Teraz jest nieczynna, ale tymczasowo.

- W tej chwili pozostaje nieczynna z powodu toczącej się procedury przekazania obiektu przez Gdańskie Nieruchomości do docelowego administratora, tj. Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Po sfinalizowaniu tych działań toaleta będzie ponownie dostępna dla mieszkańców i turystów - informuje Jędrzej Sieliwończyk z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Jest więc nadzieja, że WC przy PKM Jasień zostanie ponownie otwarte jeszcze w tym roku.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (79)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane