Fakty i opinie

stat

Wieża na Górze Donas już otwarta?

Do wieży widokowej na Górze Donas trzeba kawałek iść, ale warto się wysilić dla widoków.
Do wieży widokowej na Górze Donas trzeba kawałek iść, ale warto się wysilić dla widoków. fot. galeria Trojmiasto.pl

Można już wchodzić na wieżę widokową na Górze Donas. Była zamknięta, ponieważ zarządzająca nią Telekomunikacja Polska szukała nowej firmy ochroniarskiej. Przerwa na szczęście nie była długa.Czy wieże widokowe to duża atrakcja?

tak, chętnie z nich korzystam

65%

tak, ale nie wszystkie, zależy gdzie są usytuowane

28%

raczej nie, niemal z każdej w Trójmieście widać to samo

4%

nie wchodzę na nie, nie lubię wysokości

3%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 986
Aktualizacja, godz. 14:18 Okazuje się, że wejście na wieżę widokową nie jest takie proste. Nasz czytelnik wybrał się tam dziś i ochroniarze go nie wpuścili. Dlaczego? Według TP SA z wejściem na taras nie ma już problemu. Chwilowy brak dostępu wynikał z błędu pracownika ochrony.

***


- Wybrałem się z rodziną na spacer. Niestety, nasza wizyta na wieży widokowej na Górze Donas zakończyła się fiaskiem. Okazało się, że wejście jest niemożliwe - poinformował nas jeden z czytelników.

Wieża widokowa na Górze Donas jest czynna od kwietnia do końca października. Zamykana była tylko z powodów niesprzyjających warunków atmosferycznych - podczas burz i silnych wiatrów. Tym razem było jednak inaczej.

- Taras widokowy na wieży na Górze Donas był chwilowo niedostępny - przyznaje Liliana Ciechanowicz-Kulesza, rzecznik prasowy Telekomunikacji Polskiej na Pomorzu, która jest zarządcą wieży. - Musieliśmy wybrać nową firmę ochroniarską, która będzie strzegła obiektu, ale udało się to zrobić płynnie i już można korzystać z jej uroków - dodaje.

Na Wzgórze Donas zobacz na mapie Gdynimożna dojść z Dworca Głównego PKP w Gdyni. W lesie należy śledzić drogowskazy i tablice, które postawił pomorski PTTK. Żółty szlak to jednak wyprawa na dobre kilka godzin. Dużo łatwiej, a przede wszystkim szybciej, da się tam dojść z pętli przy ul. Miętowej zobacz na mapie Gdyni.

Wzgórze Donas to najwyższe wzniesienie w Gdyni, liczące 205 m n.p.m. Wieńczy je maszt telefonii komórkowej. Wysokość całej wieży wynosi 70 m, a taras widokowy znajduje się na poziomie 26,5 m. Wejście jest bezpłatne, możliwe w godz. 8-18. Wieża na Dąbrowie jest monitorowana 24 godzony na dobę, na miejscu jest też całodobowa ochrona.

Odwiedź inne wieże widokowe w Trójmieście.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (113)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.