• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdecyduj, co ma powstać wzdłuż całej Grunwaldzkiej

bra
25 września 2023, godz. 13:30 
Opinie (234)
Wzdłuż al. Grunwaldzkiej na wysokości Przymorza powstało w ostatnich latach wiele biurowców. Zaś po drugiej stronie funkcjonuje kompleks UG oraz salony samochodowe i market budowlany. Wzdłuż al. Grunwaldzkiej na wysokości Przymorza powstało w ostatnich latach wiele biurowców. Zaś po drugiej stronie funkcjonuje kompleks UG oraz salony samochodowe i market budowlany.

Budować wysoko czy nisko? Mieszkania czy biurowce? W poniedziałek rozpoczyna się cykl warsztatów w ramach prac nad Studium pasma al. Grunwaldzkiej. Ogólnodostępne spotkania dotyczyć będą poszczególnych obszarów, przez które przebiega ulica od OliwyMapka do AniołkówMapka.Dyskusja nad sposobem zagospodarowania terenów wzdłuż al. GrunwaldzkiejMapka została zainicjowana w kwietniu 2022 r.

Chodziło o to, by teren wzdłuż wielopasmowej ulicy, który przecina miasto na długości kilku kilometrów, potraktować kompleksowo i dopasować do dzisiejszych oczekiwań mieszkańców, ale też inwestorów.

Centra handlowe i biurowce wzdłuż Grunwaldzkiej odchodzą do lamusa Centra handlowe i biurowce wzdłuż Grunwaldzkiej odchodzą do lamusa- Jest to próba odejścia od punktowego rozpatrywania wniosków dotyczących planów miejscowych na rzecz wypracowania wytycznych dla całego obszaru. Kluczowe zagadnienia dotyczą uspójnienia założeń architektonicznych oraz rozwiązań transportowych. To także szansa rozwojowa dla miasta oraz możliwość wykreowania nowej jakości miejskich przestrzeni publicznych - wylicza Joanna Bieganowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
  • al. Grunwaldzka w okolicy Galerii Bałtyckiej. Na tym obszarze dominuje jednak zabudowa mieszkaniowa.
  • Al. Grunwaldzka - widok w kierunku Oliwy i Żabianki
W czerwcu zeszłego roku odbyły się konsultacje z udziałem mieszkańców z poszczególnych dzielnic, przez które przebiega Grunwaldzka.

Wówczas pojawił się szereg postulatów, jak należy zmienić samą ulicę i tereny wokół niej.

Grunwaldzka: więcej przestrzeni dla pieszych i zieleni Grunwaldzka: więcej przestrzeni dla pieszych i zieleni

Teraz miasto rozpoczyna cykl warsztatów w ramach prac nad Studium pasma al. Grunwaldzkiej.

W trakcie warsztatów analizie poddane zostanie:
  • określenie ogólnej charakterystyki wyróżnionych obszarów al. Grunwaldzkiej,
  • zdefiniowanie charakteru al. Grunwaldzkiej na poszczególnych odcinkach,
  • zebranie argumentacji "za" oraz "przeciw' na temat postulowanych przez interesariuszy zmian wysokości, funkcji i intensywności zabudowy poszczególnych obszarów pasma alei Grunwaldzkiej.Budynek mieszkalny i nowy biurowiec w kompleksie Olivia Centre Budynek mieszkalny i nowy biurowiec w kompleksie Olivia Centre
Daty i miejsce organizacji warsztatów:


Obszar Pasma al. Grunwaldzkiej obejmuje powierzchnię ok. 620 ha i pokryty jest planami miejscowymi w 71 proc. W trakcie sporządzania jest sześć planów miejscowych. Liczba osób zameldowanych w 2021 r. - 18 316.
bra

Wydarzenia

Pasmo Alei Grunwaldzkiej - warsztaty z mieszkańcami (1 opinia)

warsztaty, konsultacje

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (234)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane