• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tona "czarnego złota" ze śmieci za złotówkę

ewel
12 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Kompost produkowany ze śmieci bio nadaje się m.in. do uprawy trawników i roślin ozdobnych. Kompost produkowany ze śmieci bio nadaje się m.in. do uprawy trawników i roślin ozdobnych.

Jeśli potrzebujesz kompostu na działkę lub do ogródka, to znowu jest okazja, by dostać go prawie za darmo. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, jak co wiosnę, organizuje akcję "czarne złoto ogrodników". W jej ramach dowozi zainteresowanym - za symboliczną złotówkę - pół tony lub tonę atestowanego kompostu, produkowanego ze śmieci bio.Używasz kompostu z Szadółek?

Akcję rozdawania kompostu Zakład Utylizacyjny organizuje już trzecią wiosnę z rzędu.

- Jest nie tylko związana z wiosną i pracami prowadzonymi w ogródkach. To dla nas przede wszystkim akcja edukacyjna. Pokazuje, że segregowanie odpadów ma sens i każdy z nas może czerpać z niego wymierne korzyści. Dzięki temu, że mieszkańcy coraz lepiej segregują odpady i oddzielają frakcję bio, którą my w ich imieniu w sposób przemysłowy kompostujemy, otrzymujemy dobry produkt z recyklingu organicznego - wyjaśnia Michał Dzioba, prezes ZU.

Projektowanie, zakładanie, pielęgnacja ogrodów - oferta firm z TrójmiastaKompost można zamówić za złotówkę do 22 kwietnia. Będzie on rozwożony za darmo od 9 do końca maja.

Jak zamówić kompost za złotówkę?

  • Do 22 kwietnia trwa zbieranie zamówień od mieszkańców na pół tony lub tonę kompostu. Zapisy poprzez stronę www.czarnezloto.zut.com.pl
  • Jest dzienny limit zgłoszeń. Np. we wtorek, 12 kwietnia został on już wyczerpany, więc kolejne zapisy startują w środę, 13 kwietnia. Ci, którym nie uda się zarejestrować, będą mieli dodatkową możliwość zamówienia kompostu od 9 maja.
  • Rejestrując się trzeba pamiętać, że adres dostawy kompostu musi znajdować się w granicach administracyjnych Gdańska.

  • Kompost produkowany ze śmieci bio nadaje się m.in. do uprawy trawników i roślin ozdobnych.
  • Kompost produkowany ze śmieci bio nadaje się m.in. do uprawy trawników i roślin ozdobnych.
W sumie kompost zostanie dostarczony pod 300 adresów w Gdańsku w workach typu big-bag i będzie wysypany w uzgodnionym miejscu.

Dowóz na ROD tylko pod bramę głównąPo kompost można również przyjechać do zakładu osobiście i korzystając z własnego transportu zakupić 1 tonę za symboliczną złotówkę. Taka cena będzie obowiązywała od 9 do końca maja i skierowana jest do mieszkańców Gdańska.

- Do wszystkich, którzy złożą zamówienie w kwietniu przez formularz na stronie, dostarczymy wskazaną ilość kompostu w maju, po wcześniejszym poinformowaniu o terminie dostarczenia. Ważną informacją jest, że w tym roku nie będziemy już wjeżdżać w alejki działkowe i jeżeli mieszkańcy chcą zamówić kompost na potrzeby swojej działki tzw. ROD, powinni mieć na uwadze, że zostanie on dostarczony przed bramę główną - zaznacza Bartosz Piotrusiewicz, prezes spółki Gdańskie Usługi Komunalne, która zajmuje się dowozem.

Do czego nadaje się kompost z Szadółek?Kompost produkowany na składowisku odpadów ze śmieci bio, to środek poprawiający właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne gleby. Można go używać do uprawy trawników, roślin ozdobnych, polowych czy sadowniczych. Sprawdzi się też do roślin hodowanych w doniczkach, na balkonach. Produkt ma pozytywną decyzję ministra rolnictwa i rozwoju wsi - jest bezpieczny dla środowiska i spełnia normy przewidziane prawem.

ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (149)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane