• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Gdynia Arena wciąż bez sponsora

Piotr Weltrowski
29 czerwca 2022, godz. 07:00 
Opinie (122)
Gdynia Arena w najbliższym czasie nie zmieni nazwy. Gdynia Arena w najbliższym czasie nie zmieni nazwy.

Hala "Gdynia Arena" przy ul. Kazimierza GórskiegoMapka w najbliższym czasie nie zmieni nazwy. Do ogłoszonego przez miasto konkursu na sponsora tytularnego obiektu nie zgłosiła się bowiem żadna firma chcąca zapłacić za ten przywilej przynajmniej 1 mln zł rocznie. Niemniej urzędnicy chcą nadal szukać zainteresowanych.Sądzisz, że w kolejnych podejściach Gdyni uda się znaleźć sponsora hali?

Przypomnijmy, obiekt otwarto pod koniec 2008 roku. Od tego czasu ani razu nie posiadał on sponsora tytularnego. Z założenia miał po prostu promować swoją nazwą Gdynię.

Kilka tygodni temu władze miasta zdecydowały się jednak zmienić ten stan rzeczy i poszukać firmy, która będzie się chciała dzięki obiektowi reklamować.

Ogłoszono więc specjalny konkurs na sponsora tytularnego. Miasto oczekiwało kilkuletniego kontraktu, który gwarantowałby dopływ kwoty nie mniejszej niż 1 mln zł do budżetu rocznie (przy czym pieniądze te miałyby wspierać gdyński sport). Ewentualny sponsor liczyć mógł nie tylko na czasową zmianę nazwy hali, ale też na reklamowanie się przy okazji różnych imprez.

Jak się okazuje, chętnego na sponsorowanie obiektu jednak nie tak łatwo znaleźć.

Będzie drugi konkurs. Krótki czas na złożenie ofertyJuż w zeszłym tygodniu minął termin składania ofert. Od razu zapytaliśmy przedstawicieli Gdyńskiego Centrum Sportu, czyli zarządcy obiektu, o liczbę i kształt złożonych ofert. Dopiero we wtorek po południu otrzymaliśmy krótką informację, z której wynika... że nie złożono żadnych ofert.

- Konkurs na wybór partnera tytularnego Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia Arena uważa się za nierozstrzygnięty z uwagi na brak ofert - poinformował nas Marek Urbaniak, kierownik działu komunikacji i marketingu GCS.
Jak dodał, we wtorek władze Gdyni podjęły też decyzję o ponownym rozpisaniu konkursu. Sam termin składania ofert jest bardzo krótki - miasto będzie na nie czekać do 12 lipca.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (122)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.