Fakty i opinie

Kolejne samochody spłonęły w Gdańsku

Nasz czytelnik był świadkiem pożaru.


Po trzech nocnych pożarach samochodów w Gdańsku, nie trzeba było długo czekać na kolejny. W środę wieczorem spłonęły dwa samochody na rogu ul. Chrzanowskiego i Słowackiego zobacz na mapie Gdańska.W nocy z wtorku na środę spłonęły trzy inne auta. Jedno na pewno w wyniku samozapłonu. Pozostałe dwa będzie badał jeszcze biegły z zakresu pożarnictwa.

Czytaj więcej: Trzy auta spłonęły w nocy.

Na kolejny płonący samochód w Gdańsku nie trzeba było długo czekać. Dwa płonące auta zauważono we Wrzeszczu w środę ok. godz. 18:20. Na szczęście to ruchliwe miejsce i szybko powiadomiona została Straż Pożarna, która po kilku minutach była na miejscu. Mimo to dwa auta praktycznie doszczętnie spłonęły. Nikt nie został ranny.

Na razie nie wiadomo, czy przyczyną pożaru było podpalenie. Nie zostały też jeszcze oszacowane straty.

Opinie (97) 4 zablokowane

 • tt

  czemu w tym Gdańsku tak to naglasniaja? niech podadzą ile spłonęło w całym kraju ;/

  • 22 90

 • Hobby

  ktoś kosztowne hobby sobie znalazł; benzyna i zapałki nie są takie tanie :)

  • 49 10

 • firmy ubezpieczeniowe za tym stoją, wynajmuja takich gnojków do podpaleń, aby ludzie AC wykupywali...

  • 75 12

 • Gangi Trójmiasta i OKOLIC...

  Autor artykułów traktujących o podpaleniach samochodów stracił w ostatnim na ilości "materiału" :) Czuję, że wracamy na "stare tory". Po ostatnich zatrzymaniach kilku 18to letnich chłopaczków z dzielnicy, prawdziwi sprawcy lub zleceniodawcy podpaleń śmieją się ze swoich ofiar oraz organów ścigania. Pomijając fakt, iż rzetelności dziennikarskiej nie ma tu żadnej. Zero analizy, ciągu przyczyn i skutków, próby połączenia zdarzeń przez autora. Spłonęło i tyle. Dobrze, że istnieje dział opinii, tutaj czasami ktoś pokusi się o trafne sformułowanie. Może warto pod artykułami we współpracy z organami ścigania podać adres e-mail np: podpalenia@pomorska.policja.pl ? Jak to w życiu bywa, ktoś szybko "przepuści". Towarzystwo działające w ten sposób przecież nie jest hermetyczne... To są bandziory, które nie potrafią kasy zarobić w inny sposób, jak wymuszenia, prostytucja czy lewe interesy w postaci "salonów 777".. Zryte berety nie potrafiące dogadać się o miejsce na postoju taksówek... Naćpani różnymi wynalazkami opowiadają między sobą o "stawianiu świeczek" ( paleniu samochodów ). Policja. Robi tyle ile wymaga ustawa. Przyjmuje zgłoszenie, a później wykonuje pracę operacyjną, czyli robi ze zgłoszenia "samolot" i celuje nim do kosza. Może warto w końcu tym "stróżom prawa" utrudnić ich "olewnikowe" podejście? Komuś to najzwyczajniej w świecie nie przeszkadza, że Gdańsk stał się zbiorowiskiem wszelkiej patologii z kilku województw... Nie trzeba być Kojakiem, żeby przeanalizować parę faktów:

  1. Godziny podpaleń. 90% z nich odbywa się między 23:30, a 00:30. Czy nie jest to godzina w której następują zmiany służby, czy też są to końcowe godziny służby np. policji? Kiedy czujność stróżów prawa jest już w szatni?
  2. Podpalenia samochodów należących do "taksówkarzy". Dwa miesiące temu spłonęły 3 Fluo Taxi, tego samego dnia podpalono 3 auta poza Gdańskiem - właściciel posiada firmę transportową, oraz podpalono SEATA na Wzgórzu Mickiewicza :) W Waszym artykule matka właściciela nadpalonego SEATA sugerowała, że mogło chodzić o sąsiada, który ma firmę transportową. Pomyłka małolata :) Podpalił złe auto :) Dziś SEAT właściwy został podpalony :)
  3. W komentarzach przewijają się słuszne FAKTY. Parę dni przed końcem roku spłonęło doszczętnie auto na dolnym mieście :) Panowie Policjanci... Czy nie macie pojęcia do kogo ono należało ?:) Żeby Wam zbytnio nie ułatwiać... W spalonych w ostatnich kilku miesiącach samochodach są jeszcze co najmniej dwa należące do "farmaceutów".
  4. Szkoda, że portal trojmiasto.pl nie nazywa sie trojmiastoiokolice.pl, bo ilość materiału dotyczącego podpaleń samochodów byłaby co najmniej dwukrotnie większa. Pruszcz, Borkowo, Kowale, itd... Dzielnice "sławy" podpalaczy.

  Komu zależy na nie wykrywaniu sprawców ? Policja ma na prawdę tak marnych ucholi? Czy wszystkich już pozamykała bo przegięli pałę? Co się dzieje. Za starych czasów znajomy policjant czy też jeszcze wtedy milicjant, "podnosił" żółtego TULIPANA i w ciągu jednej rozmowy dowiadywał się kto mógł podpalić kibel na dzielnicy. A tutaj mowa o około 50ciu samochodach, nie liczę tych z "rajdu świra" który urządził sobie istne samochodowe "Wszystkich Świętych".

  Jeśli można to narażę się jeszcze trochę i zapytam, kiedy komendanci dając swoim podwładnym zgodę na pracę dodatkową przestaną dawać sobie mydlić oczy, że stanie na bramce w lokalu to cenna praca operacyjna swojego podwładnego :)
  Ta biedna dziewczyna, którą jakiś patologicznie zwichnięty drań zabił jak psa kilka dni temu, została okradziona z roweru? Może jeszcze ukradł jej telefon i parę zł? Kto dopuszcza się czegoś takiego? A to już mówię. Człowiek pod wpływem potężnej dawki jakiejś substancji chemicznej... Może być to któraś z "soli do kąpieli" dostępnych w internecie, albo lepsze specyfiki dostępne WSZĘDZIE. Dodatkowo pobudzony potężnym "strzałem" adrenaliny po przegranej wypłaty na automacie w jednym z legalnych jak "150".. salonów gier 777??? Czy nikt nie zauważa tego, że na rozrost patologii pozwalamy sami? I tutaj dojdziemy do słynnej "niepoczytalności"... Sprawca działał pod wpływem silnych bodźców zewnętrznych co zaważyło na .... bla bla bla. To do jasnej cholery może w końcu jak już się organom nie chce działać w materii śledczej... niech zaczną działać prewencyjnie i chociaż robią naloty na owe jaskinie hazardu sprawdzając pełnoletność graczy? Będzie na prawdę bardzo smutno jak rower tej dziewczyny znajdzie się pod d*pą jakiegoś 16to latka, który odkupił go od rówieśnika, który skądś go ma.... a musi sprzedać szybko bo ona dzisiaj właśnie DA....

  • 359 19

 • komus sie w du.... po przewracalo jakbytak temu podpalaczowi spalic ... to by sie moze nauczyl..
  nie dlugo to strach bedzie samochod trzymac na podowrku

  • 33 4

 • takich debili

  Co podpalaja to powinno się im jaja na żywca w imadło wkręcić a koniec opalarka podgrzać. Przecież tam mieszkają ludzie. Dzieci się bawią. Jak bym takiego dorwal to nawet na policję bym nie czekał.

  • 62 9

 • pewnie Multipie

  • 9 9

 • Co się dzieje w tym gdańsku?!!!

  • 19 6

 • Każde miasto z czegoś słynie

  • 30 7

 • Czyzby zadyma aby odciagnac policje od innych spraw?

  • 22 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.