• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolejny kierowca na Długim Targu. Jeździł między spacerowiczami

Szymon Zięba
1 lutego 2023, godz. 14:30 
Opinie (285)

W nocy, 31 stycznia, auto wjechało na Długi Targ. Policja szuka kierowcy.

Nie pomogły słupki i monitoring. We wtorek, 31 stycznia, kolejny kierowca wjechał samochodem na Długi TargMapka. Policja stara się namierzyć osobę, która siedziała za kierownicą.1
miejsce: Warsztaty samochodowe
Perpetuum Mechanika Pojazdowa
Gdynia, Malinowa 1A
9.3


Jak oceniasz reakcję służb na kolejne auto na Długim Targu?

Ul. Długa i Długi Targ w Gdańsku to deptak, na którym obowiązuje bezwzględny zakaz wjeżdżania samochodami.

Przykładów nierespektowania tego zakazu w ostatnich latach było jednak wiele.

Do najgroźniejszego incydentu doszło w czerwcu 2021 r., gdy kierowca Traficara urządził tam sobie rajd, wjeżdżając w przechodniów.

Wielokrotnie jednak do naszego Raportu z Trójmiasta trafiały zgłoszenia o innych przypadkach. Na ul. Długą i Długi Targ wjeżdżali m.in. taksówkarze czy turyści.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że niektóre z pomyłek mogą być spowodowane, np. nieznajomością topografii miasta czy brakiem nawigacji w aucie. Jej montażem w Trójmieście zajmuje się wiele firm, a ceny wahają się od 300 do 400 zł.

Gdzie zamontować nawigację?

Montaż nawigacji GPS w Gdańsku

Montaż nawigacji GPS w Gdyni


Radni: potrzebne są słupki pneumatyczneTymczasem miejscy radni od 2019 r. apelowali do władz Gdańska, by zainwestować w słupki pneumatyczne, które skutecznie zablokują tam wjazd.Takie zabezpieczenie ma się pojawić w tym roku. O tym, jak jest potrzebne, świadczy incydent, do którego doszło we wtorek wieczorem.

Skutki 'rajdu' po Długiej. Nagranie z czerwca 2021 r.


O zdarzeniu poinformowali nas czytelnicy.

Samochód między spacerowiczami na Długim Targu- Znowu trzeba poczekać na nieszczęśliwy wypadek? Gdzie słupki, monitoring i służby? - napisał do nas autor nagrania, na którym widać auto jeżdżące między spacerowiczami na Długim Targu.
Czytelnik: Czytelnik: "osłupkować" całe ścisłe centrum Gdańska

W sprawie skontaktowaliśmy się z policjantami. Mundurowi potwierdzają okoliczności zdarzenia.

- 31 stycznia 2023 r. po godz. 19:30 policjanci odebrali zgłoszenie od operatora monitoringu ze Straży Miejskiej, że na ul. Długi Targ wjechał pojazd marki Kia Sportage. Na podstawie sporządzonej w tej sprawie dokumentacji oraz zabezpieczonego nagrania z monitoringu funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające w związku z popełnionymi wykroczeniami w ruchu drogowym. Celem tych czynności będzie m.in. ustalenie sprawcy tych wykroczeń i skierowanie przeciwko niemu wniosku o ukaranie - mówi podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (285)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane