• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Nietypowe skrzyżowanie już widoczne

Michał Brancewicz
4 sierpnia 2022, godz. 13:10 
Opinie (121)
  • Potrójne torowisko na skrzyżowaniu: górny tor służył będzie do jazdy na wprost, środkowy do skrętu w lewo w Nową Warszawską, a dolny do jazdy w kierunku pętli Łostowice-Świętorzyska. Do niego wepnie się z kolei tor Nowej Warszawskiej.
  • W tym miejscu tramwaje skręcające w Nową Warszawską będą zjeżdżały na środkowy tor.

Skrzyżowanie torowisk, jakiego nie ma nigdzie indziej w Gdańsku, a które powstaje w ramach Nowej Warszawskiej, jest już coraz bardziej widoczne.Czym najczęsciej jeździsz do pracy?

Żeby połączyć istniejącą trasę tramwajową w ciągu al. Havla z powstającą Nową WarszawskąMapka, projektanci zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie.

Na skrzyżowaniu powstały w sumie trzy tory. Dzięki temu tramwaje jadące do centrum nie będą musiały czekać, aż inny tramwaj skręci w lewo w Nową Warszawską. Dla tych pojazdów dedykowany będzie środkowy tor wyprowadzony kilkadziesiąt metrów wcześniej z toru prowadzącego na wprost.

Po drugiej stronie skrzyżowania widać już korytarz dla trzeciego toru, którym pojadą tramwaje skręcające w prawo w Nową Warszawską. Po drugiej stronie skrzyżowania widać już korytarz dla trzeciego toru, którym pojadą tramwaje skręcające w prawo w Nową Warszawską.
Zmiany będą również po drugiej stronie skrzyżowania. Przystanek od strony Chełmu zyska dodatkowy peron, skąd wsiadać będą pasażerowie skręcający w Nową Warszawską. Ten fragment do złudzenia przypomina rozwiązanie, jakie zastosowano przy Operze Bałtyckiej.

Skala przebudowy była tak duża, że na czas wakacji zdecydowano o całkowitym wstrzymaniu ruchu tramwajów.

Wykonawcą wartych 59,8 mln zł robót jest konsorcjum firm MTM oraz Rajbud.

Pierwsi pasażerowie pojadą nową trasą tramwajową na początku 2023 roku.
Jak widać, prace torowe na skrzyżowaniu realizowane są zgodnie ze skomplikowanym projektem. Jak widać, prace torowe na skrzyżowaniu realizowane są zgodnie ze skomplikowanym projektem.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (121)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.