• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Dwie nowe bramki na A1 w Rusocinie. Prace w wakacje

Arnold Szymczewski
6 czerwca 2022, godz. 12:30 
Na A1 w Rusocinie znajduje się 10 bramek do poboru opłat. Ta liczba ma się pod koniec roku zwiększyć do 12. Na A1 w Rusocinie znajduje się 10 bramek do poboru opłat. Ta liczba ma się pod koniec roku zwiększyć do 12.

W ciągu kilku dni rozpocznie się budowa dwóch dodatkowych bramek na autostradzie A1 w Rusocinie. Ma to usprawnić ruch w miejscu poboru opłat, które jest coraz bardziej obciążone. Problem w tym, że prace zaczynają się w wakacje, a skończą pod koniec roku.Jak często korzystasz z autostrady A1?

W ubiegłym roku z autostrady A1 skorzystało ponad 20 mln kierowców. W szczytowych momentach było to ok. 90,5 tys. aut dziennie. Tymczasem przepustowość PPO (Punktu Poboru Opłat) w Rusocinie wynosi 2 tys. pojazdów na godzinę, a więc... trochę za mało. W związku z tym Gdańsk Transport Company (operator autostrady A1) zaplanował rozbudowę punktu poboru opłat.

"Aż" czy "tylko" dwie bramki w RusocinieRozbudowa liczby bramek z 10 do 12 na autostradzie A1 ma przede wszystkim usprawnić ruch. Wszystko po to, by nie dochodziło do takich sytuacji jak w latach ubiegłych, gdy na płatnej autostradzie tworzył się korek związany z poborem opłat.

W letnie weekendy autostradą A1 pojedziemy za darmoRozbudowa - według wyliczeń - przełoży się na zwiększenie przepustowości placu poboru opłat z 2 do 2,5 tys. pojazdów na godzinę.

Poszła do sądu przez korki na A1Budowa rozpocznie się w wakacjePytanie, czy budowa dodatkowych bramek na autostradzie w okresie wakacyjnym to dobry pomysł. Operator autostrady zapowiada, że prace, które ruszą wraz z początkiem czerwca, będą prowadzone tak, by były jak najmniej uciążliwe dla kierowców.

- Prace będą prowadzone w taki sposób, aby nie były uciążliwe dla kierowców. Nie można jednak wykluczyć konieczności czasowego zamykania pojedynczych bramek - przyznaje Anna Kordecka z firmy GTC, operatora A1.
Zakończenie prac planowane jest na koniec roku.

Miejsca

  • GTC S.A. Sopot, Powstańców Warszawy 19 Mapa

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (196)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane