• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowi dyrektorzy w urzędzie odpowiedzialnym za inwestycje

Ewelina Oleksy
25 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Do dyrektora DRMG Karola Kalinowskiego (w środku) dołączyło trzech wicedyrektorów. Od lewej: Wiesław Galikowski, Katarzyna Jaskuła i Anna Mańkowska. Do dyrektora DRMG Karola Kalinowskiego (w środku) dołączyło trzech wicedyrektorów. Od lewej: Wiesław Galikowski, Katarzyna Jaskuła i Anna Mańkowska.

Do ekipy urzędników Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska dołączyły nowe osoby. Pracę od 1 lutego rozpocznie tam trzech wicedyrektorów (w tym dwóch nowych), których powołał Karol Kalinowski, nowy szef jednostki. Zastępcy mają przynieść "zmianę na lepsze". Na efekty ich zatrudnienia trzeba będzie jednak poczekać kilkanaście miesięcy.



Czy w swojej pracy masz stanowisko kierownicze?

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska to część miejskiego urzędu odpowiadająca za prowadzenie większości inwestycji. Przez kilkanaście lat jednostką kierował Włodzimierz Bartosiewicz. We wrześniu ubiegłego roku konkurs na stanowisko szefa DRMG wygrał Karol Kalinowski, inżynier i menadżer. Pracę rozpoczął w listopadzie 2021 r.

Teraz dołączają do niego nowi wicedyrektorzy, którymi zostali: Katarzyna Jaskuła, Anna MańkowskaWiesław Galikowski [choć ten ostatni pełnił już wcześniej tę funkcję - dop. red.]. Nowi zastępcy obejmą stanowiska od 1 lutego. Ale zmian kadrowych będzie z pewnością więcej.

Poprzedni dyrektor także miał trzech zastępców.

Zespoły opiekunów, kierownicy projektów i wicedyrektorzy



- Wprowadzamy zmiany w naszej strukturze, by pracować efektywniej i skuteczniej. Aby usprawnić realizację i podnieść jakość inwestycji, każde zadanie będzie miało swój zespół opiekunów z poszczególnych obszarów. Nad sprawnym działaniem zespołu czuwać będzie kierownik projektu, który będzie odpowiadał za zadanie na wszystkich jego etapach - od momentu jego planowania, przygotowania, realizacji, do odbioru - czytamy w komunikacie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Pieczę nad wszystkim będzie miał dyrektor naczelny - Karol Kalinowski i jego nowi zastępcy: Katarzyna Jaskuła, Anna Mańkowska i Wiesław Galikowski. Na efekty trzeba będzie poczekać kilkanaście miesięcy, bo realizacja projektów budowlanych to wymagający i długotrwały proces, ale wierzymy, że dzięki wprowadzonym zmianom i doświadczeniu, które posiadamy - będą to zmiany na lepsze.
Jak z kolei zapewniła prezydent Gdańska, która odbyła już spotkanie z nowym zespołem, cała trójka wicedyrektorów "posiada bogate doświadczenie zawodowe i kompetencje do pracy".

Kim są i za co odpowiadają wicedyrektorzy DRMG?



Katarzyna Jaskuła będzie zarządzać w DRMG pionem zadań liniowych. Jest absolwentką Politechniki Gdańskiej wydziałów Budownictwa Lądowego oraz Zarządzania i Ekonomii. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie Zagospodarowania Przestrzennego oraz Zarządzania Projektami Budowlanymi.

- Od 11 lat pracuje dla gminy miasta Gdańsk. Doświadczenie związane z przygotowaniem i realizacją przedsięwzięć budowlanych zdobywała w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni oraz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Współuczestniczyła przy realizacji największych inwestycji gminnych, takich jak: kładka na Wyspę Ołowiankę, wiadukt Biskupia Górka. Mówi o sobie, że jest konsekwentna w działaniu i nie akceptuje ignorancji - wskazuje Agnieszka Zakrzacka, rzeczniczka DRMG.
Katarzyna Jaskuła zastąpi z-cę dyrektora ds. liniowych Ewę Zielińską, pełniącą tę funkcję od marca 2015 r.

Spotkanie prezydent Gdańska z nowym zespołem DRMG. Spotkanie prezydent Gdańska z nowym zespołem DRMG.
Anna Mańkowska będzie kierować pionem kubaturowym. Jest absolwentką Politechniki Gdańskiej Wydziału Chemicznego oraz podyplomowych studiów MBA w specjalności Zarządzanie Strategiczne Programami i Projektami na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

- Doświadczenie w kierowaniu zespołem, prowadzeniu działań w środowisku projektowym, a także działaniach promocyjnych, edukacyjnych i informacyjnych zdobywała m.in. w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku oraz w Grupie Energa, gdzie była współodpowiedzialna za wdrożenie strategii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu oraz przygotowywanie raportów społecznych dla grupy kapitałowej. W Gdańskiej Infrastrukturze Społecznej pełniła funkcję dyrektora ds. inwestycyjno-technicznych, sprawując nadzór nad realizacją projektów inwestycyjnych. Lubi aktywny wypoczynek, podróże, poznawanie nowych ludzi i kultur - informuje Zakrzacka.
Anna Mańkowska zastąpi Jarosława Kińczyka, pełniącego obowiązki dyrektora od marca 2015 r.

Zobacz też:

Ważne zmiany dla mieszkańców Trójmiasta. Inwestycje 2021/2022



Wiesław Galikowski będzie natomiast odpowiedzialny za budżet i planowanie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, ekonomistą. Od 10 lat jest związany z DRMG, odpowiedzialny za kształtowanie i realizację strategii finansowej i budżetu. Wcześniej pełnił funkcje menedżerskie w branży energetycznej i instalacyjnej.

Od lipca 2016 r. pełnił funkcję z-cy dyrektora ds. planowania i budżetu. Funkcję tę będzie pełnił również po zmianie struktury organizacyjnej DRMG, która jest obecnie na etapie przygotowania.

Karol Kalinowski objął stery w DRMG jesienią ubiegłego roku. Od początku zapowiadał konieczność zmian w strukturze urzędu. Karol Kalinowski objął stery w DRMG jesienią ubiegłego roku. Od początku zapowiadał konieczność zmian w strukturze urzędu.

Nowy dyrektor od początku zapowiadał zmiany



Karol Kalinowski, już obejmując stanowisko, zapowiadał, że będzie chciał do DRMG wprowadzić powiew świeżości i zmianę w sposobie zarządzania urzędem, a co za tym idzie - zmiany w strukturze jednostki.

- Moim celem jest pracować w modelu, w którym zadbamy zarówno o efektywność projektów, jak i współpracę wszystkich interesariuszy. Wierzę, że taki model mogę wdrożyć, pracując na stanowisku dyrektora Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Chciałbym, aby instytucja ta była postrzegana jako jednostka, która zarządza inwestycjami w sposób sprzyjający rozwojowi miasta i współpracy wszystkich stron zaangażowanych w projekty inwestycyjne - mówił wtedy Kalinowski.

Miejsca

Opinie (239) ponad 10 zablokowanych

  • CBA jak najszybciej

    To gniazdo korupcji i napędzania kasy developerom. Adamowicz, Bielawski i Bojanowski z tego urzędu uczynili dojną krowę.

    • 11 2

  • Koszt tego biura to 2 mln zł miesiecznie (1)

    Policzcie co można w Gdańsku zbudować za 5 lat ich pierdzenia w taborety.

    • 13 1

    • Rotacja

      Zobacz ile tam ofert pracy na przestrzeni czasu, ta rotacja o czymś świadczy. I wcale nie jest różowo. Brak ofert również o czymś mówi.

      • 1 0

  • Jeden dyrektor,

    na jedną dziurę pozimową w jezdni

    • 8 0

  • Tia

    Moze naucza lambady mówić po polsku

    • 3 0

  • Kolejna banda nierobow

    Całe miasto rozkopane, a tu nowi ludzie, ech.

    • 9 0

  • Niestety Pani Prezydent jest takim prawdziwym urzędnikiem

    a nie wizjonerką... - jedyne co potrafi, to sprzedać grunt developerom; daleko jej do zwykłych mieszkańców

    • 11 0

  • Nie zapomnijcie

    O tym że miasto wypięknieje jak dodamy do niego dużo dużo dużo zieleni i nie jakieś tam drzewa w donnicach tylko takie jak rosły tutaj w dawnych pięknych architektonicznie czasach.Powodzenia w pracy życzę

    • 3 1

  • Ale tam brakuje ludzi przy tasmie a nie kolejnych dyrektorów

    W DRMG oraz w WPI zawsze bylo od groma dyrektorów, kierowników i koordynatorów od przesylania durnych tabelek do wypełniania na wczoraj. A ci robili przy tasmie, przygotowywali przetargi, załatwiali na wczoraj pozwolenia, uzerali z wykonawcami nie wiedzą w co ręce włożyć. Jedno pismo musza podpisać 4 osoby i trwa to tydzień. Najsmieszniejsze, że struktura się wcale nie zmieniła obecni dyrketorzy zastąpili tych co byli. I jeszcze ten Kudłaty, co nie odróżnia pasywów od aktywów i netto od brutto , z palcem mokrym od wazeliny.

    • 21 0

  • Sztuka dla sztuki

    Wykonuję prace dla DRMG. Różne rzeczy można powiedzieć na ich temat, ale na pewno nie to, że dobrze współpracują z wykonawcami. Rozpisują nierealne przetargi a potem gniotą wykonawców na budowach. Efekty są takie, że wszyscy na tym tracą - wykonawcy plajtują, Użytkownicy zostają z rozgrzebanym obiektem a DRMG ma kłopot - skąd wziąć kolejnego łosia, który za pół darmo zrealizuje inwestycję, na wczoraj. Roboty dodatkowe są nieuznawane przez inspektorów, rentowne zakresy robót są okrajane, a to wszystko w dobie drożyzny, szalejących cen materiałów budowlanych i małej dostępności wykwalifikowanych fachowców. Zmiany są potrzebne natychmiast! Nie za "kilkanaście miesięcy".

    • 10 1

  • I jeszcze po rydwanie na dojazdy do pracy.

    • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane