Fakty i opinie

Pomysł utwardzenia dróg na północy Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Hotel i pensjonaty będą mogły powstać przy plaży na Babich Dołach

Radni Babich Dołów postulują o utwardzenie części dróg w ich dzielnicy, co pozwoli odciążyć zatłoczoną głównie latem ul. Zieloną.
Radni Babich Dołów postulują o utwardzenie części dróg w ich dzielnicy, co pozwoli odciążyć zatłoczoną głównie latem ul. Zieloną. fot. galeria Trojmiasto.pl

Radni Babich Dołów, Oksywia, Obłuża i Pogórza chcą, by utwardzono polne drogi odchodzące od ul. Zielonej zobacz na mapie Gdyni. Dzięki temu poprawi się komunikacja między dzielnicami, a na samej ulicy zmniejszy się ruch. W najbliższych dniach do prezydenta Gdyni i ZDiZ trafi oficjalny wniosek w tej sprawie.Co sądzisz o utwardzaniu polnych dróg płytami?

dobry pomysł, zawsze to poprawa komfortu jazdy 54%
mam mieszane uczucia, to jednak prowizorka 16%
jestem przeciw, powinno się budować prawdziwe drogi 30%
zakończona Łącznie głosów: 930
Ulica Zielona jest obecnie jedyną drogą dojazdową do Babich Dołów. Radni dzielnicy zwracają uwagę, że jest ona mocno obciążona, szczególnie latem, gdy turyści i mieszkańcy odkrywają uroki tamtejszej plażyzobacz na mapie Gdyni. A w najbliższych latach ruch na tej ulicy jeszcze wzrośnie, bowiem miasto ma w planach zmienić Babie Doły w atrakcyjne kąpielisko.

Utwardzenie dróg da szansę na przejazdDlatego radni dzielnicy Babie Doły, wspierani przez radnych z Oksywia, Pogórza i Obłuża, chcą utwardzenia polnych dróg odchodzących od ulicy Zielonej, co miałoby ją odciążyć.

- Spotkaliśmy się w ostatnich tygodniach w tej sprawie i przedyskutowaliśmy temat. Chcemy wspólnie złożyć wniosek do prezydenta Gdyni i Zarządu Dróg i Zieleni, by utwardzić je płytami yomb. Myślę, że będziemy w miarę możliwości gotowi partycypować w kosztach w ramach naszych budżetów - wyjaśnia Leszek Gawiński, przewodniczący Rady Dzielnicy Babie Doły.
Zgodnie z pomysłem miałaby zostać utwardzona droga łącząca ul. Rybaków zobacz na mapie Gdyni z ul. Zieloną od strony morskiej przystani Obłuże oraz droga od ul. Zielonej wzdłuż Rodzinnych Ogródków Działkowych zobacz na mapie Gdyni do ul. Dickmana zobacz na mapie Gdyni.

W porozumieniu z Kosakowem ul. Zielona mogłaby zostać połączona także z ul. płk. Dąbka przy galerii Szperk zobacz na mapie Gdyni Sam pomysł mógłby zostać wykorzystany przy okazji planowanej rozbudowy płk. Dąbka, którą miasto planuje wraz z Kosakowem.

Czytaj również: Płk. Dąbka będzie rozbudowana z pomocą Kosakowa

- Co roku zbieramy się w gronie radnych północnych dzielnic, dyskutując o bolączkach. Powstał pomysł złożenia wniosku dotyczącego połączeń drogowych. Czekamy na odpowiedź - dopowiada Sylwester Trzebiński, radny dzielnicy Babie Doły.
Władze Gdyni w kuluarowych rozmowach z radnymi przyznawały, że pomysł jest ciekawy, ale na razie nie wiadomo, kiedy, w jakiej formie i czy będzie on realizowany. Na pewno nie będzie to w tym roku.

Ul. Potasowa nieutwardzonaO utwardzenie dróg w tej części Gdyni apelują nie tylko radni, ale też mieszkańcy. Chociażby dla zamieszkałych przy ul. Potasowej zobacz na mapie Gdyni - siedem kilometrów od centrum problemem nie jest niekomfortowy przejazd, ale zalegające na ulicy obok ich domostw błoto, z którym nikt nic nie robi.

Czytaj: Ul. Potasowa pełna wody. Mieszkańcy proszą o pomoc

Na części tej drogi kilkanaście lat temu zostały położone płyty drogowe, które w niektórych miejscach się zapadły. Na tej części drogi, gdzie nie ma płyt, nie ma także możliwości przejścia w normalnym obuwiu, gdyż po jakimkolwiek deszczu robi się duże błoto.

- Podczas rozmowy telefonicznej z pracownicą działu inwestycji usłyszałem, że w najbliższym czasie nie ma szans na remont naszej ulicy - przyznawał wtedy zgłaszający problem czytelnik.

Opinie (107) 2 zablokowane

 • Dobra zmiana

  • 14 19

 • Pomysl pomysl... ale jak to? Bez WIZUALIZACJI??

  • 76 6

 • Gdynia i jej Prezydent

  Zamykają usta niedowiarkom!!!! Ja, moja rodzina i znajomi radośnie i ochoczo wspieramy Pana Prezydenta Wojciecha Szczurka. To naszemu Prezydentowi Pany Wojciechowi Szczurkowi zawdzięczamy rozkwit naszego miasta i rozmach, z jakim ten rozkwit się dokonał. Ma pan nasze głosy Panie Prezydencie. Do zobaczenia w następnej kadencji, kiedy ponownie zmiażdży Pan konkurentów. Gdynianie stoją za Panem murem.

  • 45 107

 • Widzę, że nowoczesne miasto Gdynia wymyśliło utwardzone drogi

  co będzie następne? akwedukty?

  • 127 11

 • co Ty... płyt yomb w życiu nie widziałeś? ....

  • 13 7

 • Ironia jest dla Ciebie obca?

  • 13 8

 • zly pomysl jak zawsze

  to jest bez sensu-protestujemy!mieszkancy dzielnicy

  • 35 15

 • w Gdyni kładą asfalt!

  wyprzedzają epokę
  Brawo Szczurek

  • 86 9

 • po komentarzach w tym portalu wszystkiego można się spodziewać. ;))

  • 14 3

 • Północna Gdynia mogłaby mieć własny budżet i władze

  Teraz panie i panowie z Samorządności Wojciecha Szczurka przypominają sobie o nas raz przed wyborami i jak jest kasa z Unii na rewtializację do przerobienia. W ciągu ostatnich 4 lat więcej dla nas zrobiło Wspólne Miasto niż Urząd Miasta, bo zmusiło do zajęcia się sprawami komunikacji kolejowej i może za kilka lat będą te wiadukty na Puckiej.

  • 76 14

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.