• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Powstała piosenka o systemie Fala: "wsiadam i jadę"

Ewelina Oleksy
18 września 2023, godz. 17:45 
Opinie (369)

"Wsiadam i jadę, Fala niesie mnie jak dobry wiatr i prostsze są podróże" - to fragment piosenki, która powstała, by promować system wspólnego biletu na Pomorzu. Szersze wykorzystanie utworu i zaprezentowanie go w całości zaplanowano na jesień.Jak podoba ci się fragment piosenki o Fali?

Trwają przygotowania do wdrożenia systemu wspólnego biletu Fala na Pomorzu. Gotowa, choć jeszcze nie udostępniona w całości, jest już tymczasem... piosenka kampanii, która Falę ma promować.

Mamy jej fragment. Całość ma być zaprezentowana jesienią, choć początkowo tę premierę zapowiadano na maj.

Do piosenki powstanie też animacja- Utwór dotyczący systemu został już wykorzystany w ramach relacji ze Szkoły Nowoczesnego Pasażera. Szersze wykorzystanie tego utworu w naszych działaniach przewidujemy jesienią. Do utworu przygotowana będzie animacja, a materiał opublikujemy w serwisie YouTube - mówi Cyprian Maciejewski, rzecznik spółki InnoBaltica, odpowiedzialnej za wdrożenie systemu.

Sprawdź rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w TrójmieścieW ramach Szkoły Nowoczesnego Pasażera dzieci z pomorskich szkół uczą się korzystania z systemu Fala. W ramach Szkoły Nowoczesnego Pasażera dzieci z pomorskich szkół uczą się korzystania z systemu Fala.

Piosenka to element Szkoły Nowoczesnego PasażeraPiosenka powstała głównie z myślą o dzieciach, które biorą udział w Szkole Nowoczesnego Pasażera, czyli projekcie edukacyjnym spółki InnoBaltica. W pierwszym etapie, czyli m.in. w warsztatach w szkołach i przedszkolach, udział wzięło 25 tys. osób.- Podczas zajęć najmłodsi mieli okazję poznać zalety podróżowania z Falą z wykorzystaniem różnych gier i zabaw. Omawiane były też zasady bezpieczeństwa w czasie podróży i standardy w zakresie pomocy przedmedycznej. Ponadto uczestnicy warsztatów mogli przetestować funkcjonalności systemu w InnoBusach, czyli pojazdach przeznaczonych do przeprowadzania m.in. akcji informacyjno-szkoleniowych - informuje InnoBaltica. - Szkoła cieszyła się bardzo dużą popularnością i przewidujemy jej kontynuację.
Na szkołę Nowoczesnego Pasażera wydano 845,8 tys. zł. Projekt w 72 proc. jest finansowany z pozyskanych środków z Unii Europejskiej.

Po Pomorzu kursują tzw. innobusy, w których można się zapoznać z zasadami działania Fali. Po Pomorzu kursują tzw. innobusy, w których można się zapoznać z zasadami działania Fali.

InnoBusy kursują po PomorzuOd kilku miesięcy po pomorskich miastach kursują tzw. InnoBusy, czyli busy zakupione po to, by edukować w nich o systemie Fala. To też mobilne punkty obsługi klienta.

- Obecnie InnoBusy są intensywnie wykorzystywane jako mobilny punkt informacyjny Fali w miastach objętych systemem. W sobotę byliśmy w Gdańsku, w niedzielę w Wejherowie, w poniedziałek dyżurujemy w Chojnicach, a lada dzień odwiedzamy Lębork i Tczew - wskazuje Maciejewski.
Kupili busy, w których będą uczyć... o systemie Fala Kupili busy, w których będą uczyć... o systemie Fala

Dwa takie pojazdy kosztowały blisko 700 tys. zł. Zostały zakupione z funduszy europejskich.

Koszty uruchomienia systemu Fala to 153,8 mln zł brutto (125,6 mln zł netto). W tym środki unijne to 90 mln zł. Koszt utrzymania systemu w 2023 r. ma wynieść 5 mln zł. W 2024 r. i 2025 r. już po 10 mln zł.

  • Jak przyznają przedstawiciele spółki InnoBaltica najtrudniejszym etapem będzie start systemu w Trójmieście i na kolei.
  • Oficjalny start systemu Fala nastąpi 15 grudnia - poinformował w czwartek Radomir Matczak, prezes spółki InnoBaltica.

Opóźniona Fala ma ruszyć w grudniuOficjalny start Fali zaplanowano na 15 grudnia 2023 r. Ale już od dawna trwają do tego przygotowania. Początkowo zapowiadano start na połowę lipca, ale nie udało się dotrzymać tego terminu.

System Fala nie ruszy w lipcu. Będą zmiany w zarządzie spółki System Fala nie ruszy w lipcu. Będą zmiany w zarządzie spółki

System jest obecnie w fazie rozruchu. Spółka InnoBaltica uruchomiła już portal pasażera, za pomocą którego można zamówić kartę do odbijania się w pojazdach.

W pierwszej kolejności do zakładania kont są zaproszeni mieszkańcy Lęborka, Pucka, Władysławowa i Chojnic. Czyli miast, które są najbliżej startu usługi podróżowania z systemem.Portal jest dostępny dla każdego mieszkańca województwa, ale w najbliższych dwóch miesiącach przydatny będzie tylko dla pasażerów w wymienionych wyżej miastach.

Dopiero pod koniec roku dołączą do nich Słupsk, Gdańsk, Gdynia i Sopot. W przypadku Gdańska trwa proces integracji z kartą mieszkańca, co pozwoli na korzystanie z niej także w systemie Fala. O szczegółach spółka będzie informować w odrębnych komunikatach.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (369)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane