Fakty i opinie

Wyrok dla sprawcy potrącenia na ul. Hallera

Najnowszy artukuł na ten temat

Z Hallera na Piwną. Kamerę przeniesiono, a na nową nie ma pieniędzy

Rok w zawieszeniu na trzy lata, tysiąc złotych grzywny i pięć tysięcy nawiązki to kara dla sprawcy potrącenia na przejściu ul. Hallera zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku w 2012 roku. Wyrok wydał w piątek gdański Sąd Okręgowy.Akcja ratowników po potrąceniu na przejściu 21-latka.
Akcja ratowników po potrąceniu na przejściu 21-latka. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Co sądzisz o wyroku sądu w tej sprawie?

adekwatny do czynu, zgadzam się z nim 19%
powinien być wyższy, ale rozumiem też przesłanki, które wziął pod uwagę sąd 35%
zbyt niski, sprawca powinien otrzymać surowszą karę 46%
zakończona Łącznie głosów: 947
Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 8 listopada 2012 roku. 29-letni kierowca citroena próbował wyprzedzić auto, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych w celu przepuszczenia 21-latka przechodzącego przez jezdnię. Samochód uderzył w przechodnia, który do dziś zmaga się ze skutkami potrącenia.

Sąd wyrok uzasadniał wyrażoną przez oskarżonego skruchą, niekaralnością oraz małą liczbą wykroczeń drogowych na koncie. Poszkodowany zdecydował, że nie będzie odwoływał się od wyroku.

Listopadowy wypadek zapoczątkował całą serię zdarzeń w tym miejscu. Blisko miesiąc po zdarzeniu, na Hallera doszło do kolejnego potrącenia. Piesza weszła na jezdnię, gdy z lewej strony ustąpił jej pierwszeństwa pojazd ciężarowy. Swobodnie przeszła na przeciwny pas ruchu, tam potrącił ją pojazd osobowy jadący w kierunku wiaduktu kolejowego.

W następnych miesiącach nadal dochodziło wypadków. Policjanci wraz z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku długo poszukiwali recepty. Nie pomogło ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz migające światła przed przejściem i oznaczona kamera nagrywająca obraz z przejścia.

Po kolejnym wypadku, w maju tego roku zdecydowano o zwężeniu dojazdu z obydwu kierunków do jednego pasa ruchu, zamontowaniu separatorów punktowych, utrudniających samochodom w sposób radykalny przejazd torowiskiem tramwajowym oraz przede wszystkim zamontowaniu progów wyspowych przed samym przejściem dla pieszych.

Materiał archiwalny

Tak wyglądał przebieg zdarzenia z dnia 8 listopada. Nagranie pochodzi z monitoringu firmy Satland Gdańsk.

Opinie (174) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.